Reklama

Ochrona wzroku to ABC bezpieczeństwa i higieny pracy. Bez wytrzymałych okularów ani rusz

Opublikowano:
Autor:

Ochrona wzroku to ABC bezpieczeństwa i higieny pracy. Bez wytrzymałych okularów ani rusz - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Specyfika niektórych ze stanowisk pracy wymaga zastosowania środków ochrony osobistej, które pomagają zminimalizować ryzyko wypadku. Szczególną uwagę zawsze powinno się zwracać na ochronę oczu, szczególnie narażonych na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Uszkodzenie lub utrata wzroku to zawsze ogromna tragedia, dlatego nie może dziwić, że jednym z podstawowych elementów wyposażenia BHP są okulary ochronne. By były skuteczne, powinny się jednak charakteryzować kilkoma podstawowymi cechami. Więcej piszemy o nich w artykule poniżej.

Na jakie zagrożenia narażony jest w miejscu pracy nasz wzrok? Lista jest naprawdę długa

 

Okulary ochronne powinny być używane wszędzie tam, gdzie występują warunki mogące doprowadzić do uszkodzenia wzroku. Zgodnie z polskimi przepisami, obowiązek zapewnienia środków ochrony indywidualnej, dostosowanych specyfiki danego środowiska pracy, leży zawsze po stronie pracodawcy. To właśnie on powinien zadbać o to, by pracownicy posiadali odpowiednie obuwie, odzież, a także kaski lub okulary. Zadaniem tych ostatnich jest skuteczna ochrona oczu pracownika przed zagrożeniami: mechanicznymi (przekłucia, odpryskujące fragmenty materiałów), termicznymi (skrajnie wysoka temperatura, iskry), biologicznymi (bakterie) czy chemicznymi (gazy, opary, dym, substancje chemiczne). W których branżach okulary ochronne wykorzystywane są na co dzień? Mowa tu o przemyśle ciężkim, chemicznym, rolniczym i farmaceutycznym, a także budownictwie, spawalnictwie oraz szpitalach i laboratoriach.

 

Okulary lub gogle muszą spełniać wyśrubowane normy, ale także być wygodne. Nosimy je bowiem przez wiele godzin

 

By okulary ochronne mogły spełnić wszystkie swoje funkcje, powinny charakteryzować się najwyższą jakością zastosowanych przy ich produkcji materiałów. Gwarantuje to, że osłona w pełni ochroni nasz wzrok w najbardziej wymagających warunkach, ale także będzie też cechowała się wygodą użytkowania. Musimy bowiem pamiętać, że ten typ protektora noszony jest zwykle przez kilka godzin, tak więc musi być wygodny i powodować otarć. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów okularów ochronnych, które można dobrać w zależności od indywidualnych potrzeb. Wśród nich dużą popularnością cieszą się gogle ochronne, które zakładamy „raz a dobrze” i nie musimy przejmować się tym, że zsuną się z nosa w najmniej oczekiwanym momencie. Jeśli w tym momencie poszukujesz właśnie tego produktu, powinieneś zainteresować się ofertą sklepu diolut.pl. W jego asortymencie znajdziesz bezbarwne gogle ochronne wykonane z wytrzymałego poliwęglanu i wyposażone w cztery otwory wentylacyjne zapobiegające parowaniu szkieł. Protektor spełnia normę ochronną EN 166, a dzięki regulowanej taśmie można w perfekcyjnie dopasować go do kształtu głowy.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE