reklama

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne "RECEPTOREK" W BEŁCHATOWIE

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne "RECEPTOREK" W BEŁCHATOWIE - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RozmaitościNowo otwarte Niepubliczne Przedszkole integracyjne zaprasza młodych mieszkańców. O tym, co dla najmłodszych bełchatowian przygotowała placówka, zapytaliśmy Panią Dyrektor Beatę Mirecką, która opowiedziała o szansach rozwoju dostosowanych do możliwości, nabywaniu niezbędnych kompetencji oraz zróżnicowanej diecie.

Prowadzenie przedszkola to ogromne wyzwanie i wielka odpowiedzialność. Co Pani zdaniem jest najważniejsze w tym zawodzie?

Powołując do życia przedszkole integracyjne, chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym każde dziecko będzie czuło się w pełni bezpiecznie i będzie mogło rozwijać swój potencjał pod okiem doświadczonych pedagogów, terapeutów czy specjalistów wpierających jego wysiłki.

Nie od dziś wiadomo, że każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego podejścia. Na co mogą liczyć rodzice, którzy powierzają Wam swoje pociechy?

Zależało nam, aby nasza placówka edukacyjna była otwarta na potrzeby różnych dzieci, w tym także tych z niepełnosprawnościami, oraz by panowała w niej atmosfera szacunku i tolerancji dla inności. Pragniemy w każdym dziecku rozbudzać ciekawość świata i ludzi, nauczyć ich spostrzegawczości i wrażliwości.

Wielu rodziców stara się kształcić dzieci w konkretnym kierunku, często nie zastanawiając się, jakie są najmocniejsze strony ich pociech. Czy macie receptę na to, by każdy maluch mógł odkryć swoje naturalne talenty i sprawdzić się w różnych dziedzinach?

Stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Poprzez ćwiczenia i różnorakie zajęcia chcemy uaktywniać geniusz tkwiący w najmłodszych oraz tworzyć miejsce, gdzie mogą uczyć się w atmosferze wolnej od porównań i nacisków do osiągania sukcesu. Wierzymy, że każdy maluch jest wyjątkowy, zanim jednak odnajdzie swój naturalny talent, warto dostarczyć mu różnych bodźców, dzięki którym znajdzie to, co lubi robić i w czym jest dobry. Zabawa połączona z odkrywaniem tego co nieznane, to najlepsza forma nauki dla dzieci.

Nie jest tajemnicą, że dzieci, zwłaszcza te najmłodsze nie zawsze targną się do nauki. Co jest kluczem do sukcesu w pracy pedagoga?

Klucz do naszego sukcesu to zamiana zabawy w kształcące doświadczenie oraz zadbanie o to, by większość nauki była zabawna. W naszej pracy kierujemy się Teorią Wielorakich Inteligencji oraz pedagogiką Marii Montessori. Naszą największą pasją jest dobro dziecka, przygotowujemy je do odnoszenia sukcesów i porażek, a także pozawalamy mu na nabycie pełnych kompetencji społecznych zarówno w świecie dziecka, jak i przyszłym świecie dorosłym.

Dzieci spędzają w przedszkolu dużo czasu, często to właśnie stamtąd wynoszą wiele nawyków i zachowań. Co chcecie przekazać swoim podopiecznym, jakich wartości nauczą się w waszej placówce?

Chcemy ukształtować dziecko z bogatą wyobraźnią, postawą twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje płynące od siebie samych i innych osób oraz gotowe szukać nowych, lepszych i oryginalnych rozwiązań.

Mówi Pani o oryginalnych rozwiązaniach. Jak mają to rozumieć rodzice, którzy zastanawiają się nad wyborem przedszkola?

Naszym podopiecznym oferujemy wachlarz terapii czy zajęć dodatkowych takich jak: integracja sensoryczna, sala doświadczeń świata, biofeedback, logopedia, psycholog, dodatkowe zajęcia z nauki czytania. kuchcikowo, taniec, gimnastyka czy Klub Szalonego Naukowca, więcej na ten temat można poczytać na naszej stronie. Większość z nich odbywa się w godzinach popołudniowych. Dzięki temu, po powrocie do domu dziecko może spędzić resztę dnia w rodzinnej atmosferze.

Czy mają Państwo własną kuchnię? Jak wygląda wyżywienie?

W naszym przedszkolu znajduje się w pełni wyposażona kuchnia. Urozmaicone jedzenie, podawane dzieciom jest zawsze ciepłe, świeże i bogate w niezbędne wartości odżywcze, które układa technolog żywienia.

Urozmaicone i bogate w niezbędne wartości odżywcze jedzenie – co to oznacza w praktyce? Jak wyglądają posiłki w Państwa placówce?

W trosce o zdrowe żywienie przedszkolaków wprowadzony został w naszym przedszkolu tzw. „szwedzki stół”. Śniadania, drugie śniadania czy podwieczorek podawane w tej właśnie formie. Dzieci mają do wyboru: warzywa, sery, wędliny, dżem, miód, pasty itp. produkty spożywcze. Komponowanie własnego posiłku uczy samodzielności, umiejętności dokonywania wyboru, przełamywania niechęci do spożywania niektórych potraw.

Wszystkich rodziców zainteresowanych zapraszamy do odwedzin:

Przedszkole Receptorek
Ul. Kredowa 17
Bełchatów
Tel: 666-117-776, 601-271-063
Email: przedszkole@receptorek.com.pl
Zapraszamy na naszą stronę www.receptor.com.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE