Reklama

Nawigacja motocyklowa GPS do zadań specjalnych

Opublikowano:
Autor:

Nawigacja motocyklowa GPS do zadań specjalnych - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Amerykańska firma Garmin oprócz sprzętu da sportowców posiada w swojej ofercie zaawansowaną nawigację przeznaczoną dla motocyklistów. Wskazujemy, na które modele marki Garmin warto zwrócić uwagę.

Nawigacja motocyklowa – dlaczego jest potrzebna?

Podobnie jak podczas jazdy samochodem, również podczas wyprawy motocyklowej, nawigacja pomaga odnaleźć właściwą drogę. Sprawdzi się podczas krótszej, jak i dłuższej jazdy

Zaletą profesjonalnej nawigacji jest ogromny zasób szczegółowych map, nie tylko Europy, ale i innych kontynentów oraz możliwość rozbudowy repozytorium o kolejne obszary lub ich alternatywne wersje. Nawigacja motocyklowa jest zazwyczaj całkowicie wodoodporna, więc skorzystamy z niej w każdych warunkach atmosferycznych. To wytrzymały sprzęt, odporny na drgania i wysokie oraz niskie temperatury.

Nawigacja GPS marki Garmin – odnajdź swój szlak

Oto kilka modeli nawigacji, które są chętnie kupowane przez motocyklistów.

Garmin Zumo XT

Zaawansowany model nawigacji wyposażony w wyświetlacz 5,5 cala o wysokiej jasności i dotykowy interface. Pojemny akumulator starcza na 6 godzin ciągłej pracy. Urządzenie posiada wgrane mapy Europy, ale wejście na karty SD pozwala rozszerzyć pamięć o dodatkowe trasy. Zumo XT współpracuje z protokołami Bluetooth oraz Wi-Fi, w tym integruje się z systemem w kasku, przekazując komunikaty o przebiegu trasy i fotoradarach oraz pozwalając na prowadzenie rozmów telefonicznych.

Urządzenie posiada kilka trybów wyświetlania trasy oraz automatycznie zapamiętuje najlepsze drogi. Nie musisz już więcej pamiętać o manualnym ich wyznaczaniu. Tryb Adventurous Routing sam dobiera najbardziej ekscytujące szlaki, pełne zakrętów i wybojów. Nawigacja Garmin Zumo XT jest całkowicie wodoodporna (klasa wodoszczelności IPX7), a czytelny ekran sprawdza się zarówno w dzień, w nocy, jak i podczas jazdy w deszczu.

Garmin Zumo 595 LM

Odświeżona edycja modelu 595 oferuje nowe mapy obejmujące obie Ameryki, Afrykę, Nową Zelandię, Australię oraz Bliski Wschód wraz z możliwością dożywotniej aktualizacji zasobów. Pięciocalowy, dotykowy ekran wyświetla dane w dwóch położeniach (pionowym i poziomym) oraz jest przystosowany do dotykowej obsługi w rękawicach, a nawet podczas jazdy w deszczu (klasa wodoszczelności IPX7).

Dzięki obsłudze technologii Bluetooth, Zumo 595 współpracuje ze smartfonem oraz systemem głośnomówiącym lub kaskiem wspierającym komunikację bezprzewodową i przekazuje informacje o nadchodzących połączeniach, alerty z aplikacji oraz powiadomieniach o trasie, zakrętach, fotoradarach i ograniczeniach prędkości.

Nawigacja obsługuje także odtwarzanie muzyki ze zgodnego odtwarzacza lub telefonu komórkowego, a nawet pozwala na importowanie list odtwarzania z serwisu Spotify. Bezpieczną jazdę wspiera system alertów przypominający o konieczności tankowania, serwisu części, oferuje współpracę z dedykowanymi czujnikami ciśnienia w oponach marki Garmin.

Garmin Zumo 396

Nieco prostszy model nawigacji motocyklowej GPS, przeznaczony dla początkujących motocyklistów. Wygodną obsługę urządzenia podczas jazdy zapewnia dotykowy ekran o przekątnej 4,3 cala. Akumulator pozwala na 4 godziny ciągłej pracy. W pamięci urządzenia znajdują się mapy Europy, ale dzięki slotowi na karty SD rozszerzymy zakres dostępnych map o nowe tereny. Producent gwarantuje dożywotnią i intuicyjną aktualizację tras dzięki protokołowi Wi-Fi.

Urządzenie wspiera tryb Garmin Adventurous Routing zamieniający nudne autostrady na atrakcyjne, pełne zakrętów trasy. Nawigacja może korzystać z gotowych plików z zapisem śladu .gpx. Urządzenie pozwala korzystać z łączności Bluetooth do odbierania połączeń głosowych, powiadomień i ostrzeżeń dotyczących trasy i warunków jazdy. Wspiera także funkcje multimedialne. Podobnie, jak nowszy model, Zumo 396 oferuje wsparcie w zakresie znalezienia stacji benzynowej oraz punktu diagnostycznego lub serwisu. Wytrzymała obudowa jest odporna na działanie wilgoci (klasa wodoszczelności IPX7), oparów paliwa i promieniowania UV.

Który model nawigacji motocyklowej wybrać?

Spośród omawianych modeli, początkującym motocyklistom polecamy Zumo 396. To niewielkich rozmiarów, prosta w obsłudze nawigacja o bogatych możliwościach. Nieco lepsze parametry oferuje model 595. To także większy wyświetlacz i dłuższy czas działania na baterii. Z kolei Zumo XT to wersja premium, dobra dla doświadczonych miłośników jednośladów, którzy szukają wysokiej jakości i możliwości pozwalających na łatwą obsługę w każdych warunkach i czerpanie maksymalnej przyjemności z jazdy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE