Reklama

Materac bonellowy czy kieszeniowy – który wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Materac bonellowy czy kieszeniowy – który wybrać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Dzięki odpowiednio dopasowanemu materacowi można zagwarantować sobie spokojny, a przede wszystkim zdrowy sen. Ten właściwie zoptymalizowany pod potrzeby konkretnej osoby jest dla niej idealnym rozwiązaniem, ponieważ podpiera kręgosłup w najważniejszych punktach i nie wywołuje żadnych ucisków. W sklepach można znaleźć materac 140x200 wykonany według różnych technologii i z różnych materiałów. Decydując się na ten oparty na działaniu sprężyn najczęściej stajemy przed wyborem – tradycyjny bonellowy, czy nowoczesny kieszeniowy. Który z nich jest lepszy?

Materace oparte na sprężynach bonell

Materace 140x200 bonellowe można znaleźć jeszcze w wielu sklepach, na przykład na godre.pl. Są znacznie bardziej funkcjonalne niż lata temu, ponieważ poprawiono ich konstrukcję i zastosowano nowoczesne sprężyny. Nadal łączą się one ze sobą, ale są znacznie mniej awaryjne, a sam materac pracuje ciszej i jest wygodny. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w hotelu czy pensjonacie. Ważne, aby kupując materac dla siebie wybrać model dostosowany do budowy własnego ciała. Najważniejszym jego parametrem jest zawsze twardość, ponieważ to ona decyduje o komforcie oraz zdrowym podparciu kręgosłupa.

Nowoczesne materace sprężynowe kieszeniowe i Multipocket

Większość producentów, jak również Godre do swojej oferty wprowadziło również bardzo innowacyjne i niezwykle trwałe materace oparte na systemie kieszeni, w których umieszczane są pojedynczo sprężyny. Przede wszystkim, stosuje się ich znacznie więcej niż w przypadku materaca typu bonell – nawet około pięciuset na metr kwadratowy. Poza tym, są to sprężyny o różnych rozmiarach i stopniach twardości, aby idealnie wesprzeć kręgosłup w najważniejszych jego partiach. Taki materac 140x200 (https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-140x200-cm-do-lozka-do-spania) to produkt na wiele kolejnych lat, jeśli tylko będziemy o niego dbać. Eksperci przestrzegają przed rolowaniem materaców opartych na działaniu sprężyn, ponieważ taka pozycja może bardzo szkodzić ich konstrukcji i powodować, że ich żywotność jest znacznie niższa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE