Reklama

Reklama

Mała firma zaczyna działalność w internecie

Opublikowano: pon, 11 gru 2017 07:14
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Kiedyś trzeba zacząć działać w internecie. Małe przedsiębiorstwa rozumieją te potrzebę, ale nie zawsze zdają sobie sprawę z kosztów i zakresu niezbędnych prac. Można je ograniczyć wybierając odpowiednie metody i formy budowania obecności w świecie wirtualnym.

Reklama

Każda firma powinna mieć swoje odbicie w internecie, o tym raczej nie trzeba nikogo przekonywać. Większość potencjalnych klientów potrafi korzystać z internetu i tam właśnie szuka informacji o produktach i usługach – lokalnych lub globalnych. Jeśli firma nie chce wykorzystać tego potencjału, to ustawia się na przegranej pozycji w stosunku do konkurencji. Dlatego nie warto rezygnować z obecności w internecie. W takim razie jak najlepiej zaistnieć w sieci, od czego warto zacząć?

Pierwszym ruchem powinno być wykonanie strony internetowej. Strona internetowa powinna zawierać podstawowe informacje o firmie, jej ofertę, panel kontaktowy oraz inne moduły w zależności od potrzeb. Własny serwis internetowy firmy będzie tym miejscem, do którego będzie kierowana cała aktywność z internetu, wszystkie reklamy i część interakcji z serwisów social media. Nawet strony na Facebooku lub w Google dla firm mają miejsce na dodanie strony firmowej, chociaż oczywiście umożliwiają interakcję z klientami. Niektórzy twierdzą, że małej firmie wystarczy obecność w portalach social media. Niestety to nieprawda, ponieważ konkurencja zrobi coś więcej, czyli stronę internetową i to ustawi ja od razu na lepszej pozycji. Po co więc ograniczać swoje pole działania w internecie. Chyba, że chodzi o koszty, co do których narosło sporo mitów (więcej na temat w portalu - https://pageandshop.pl/).

Małe firmy starają się robić strony internetowe samodzielnie co wydaje się rozwiązaniem najtańszym. Tak będzie jeśli podejdziemy do tematu właściwie. Kupowanie domeny internetowej, hostingu, wgrywanie CMS-a i samodzielne konfigurowanie strony jest najtańsze, ale wymaga dużego zaangażowania w sprawy techniczne, sporej orientacji w temacie i dużo czasu. Mały przedsiębiorca zwykle nie ma tych umiejętności ani czasu, więc pewne prace musi zlecić. W ten sposób wykonie strony internetowej przestaje być tanie. Inne podejście to wykorzystanie kreatorów stron internetowych. Platformy internetowe oferujące kreatory załatwiają również sprawę domeny i hostingu oraz zdejmują z właściciela firmy wszystkie kwestie techniczne. W większości kreatorów klienci otrzymują również gotową stronę internetową, a ww zasadzie jej szkielet. Wystarczy tylko zmienić teksty, zdjęcia, dodać własne dane kontaktowe i strona gotowa. A wszystko to w ramach miesięcznego abonamentu, który rozkłada koszty w czasie (Oferta - https://pageandshop.pl/web/page/website).

W ramach platformy internetowej z kreatorem stron mały przedsiębiorca może zrobić własny sklep internetowy, na jednej domenie i w ramach jednego serwisu. To dobre rozwiązanie pod kątem przyszłej promocji w internecie. Reklamowanie jednej strony internetowej jest po prostu tańsze, więc trzeba korzystać z tego rozwiązania. . Sklep internetowy buduje się w podkatalogu domeny głównej lub w subdomenie ze wspólnym menu ze stroną główną.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.