Reklama

Reklama

Lista pedofilii. Niektórzy są na wolności. Sprawdź, czy któryś nie mieszka w twojej okolicy. Są wśród nich kobiety!

Opublikowano: śr, 4 maj 2022 09:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Ministerstwo Sprawiedliwości na bieżąco aktualizuje dane najgroźniejszych pedofilów i gwałcicieli. Dzięki temu, możemy dowiedzieć się, czy przestępca, który ma za sobą taki wyrok nie zamieszkał w naszej okolicy.

Reklama

Ich dane są dostępne od 2018 roku w ogólnodostępnej części Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Jak tłumaczył wcześniej, Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, prawo do ochrony dzieci są stawiane ponad anonimowość przestępców.

Państwo ma obowiązek chronić dziecko, a nie pedofila. Przestępca, który krzywdzi dzieci, musi się liczyć z bardzo surowymi konsekwencjami. Nie tylko z wieloletnim wyrokiem, lecz także z utratą anonimowości. Po wyjściu z więzienia taki przestępca ma być pod stałą kontrolą, aby wszyscy wiedzieli, że jest ich sąsiadem.

W części ogólnodostępnej znajdują się imiona i nazwiska oraz fotografie 768 osób. To głównie pedofile, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i sprawcy gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem. W rejestrze publicznym zamieszczone są informacje, w jakich miejscowościach przebywają obecnie wszystkie te osoby. Ministerstwo sprawiedliwości zaznacza, że muszą one, pod groźbą kary aresztu, zawiadamiać policję o każdej zmianie miejsca pobytu, a ta na bieżąco powinna aktualizować te dane w rejestrze. Jawne też są między innymi informacje o rodzaju, dacie i miejscu przestępstwa każdej z tych osób.

W naszej galerii znajdziecie pierwszą część osób, które zostały skazane za przestępstwa na tle seksualnym. Są wśród nich również kobiety.

Część przedstawionych przez nas osób przebywa w więzieniu, również za inne przewinienia, część zamieszkała z dala od miejsca, w którym wcześniej żyli. Są i przestępcy, których adres wciąż ustala policja. Sprawdźcie, być może będziecie w stanie kogoś rozpoznać."

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy