Reklama

LETNIE ATRAKCJE DLA DZIECI W ŁÓDZKIEM

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

LETNIE ATRAKCJE DLA DZIECI W ŁÓDZKIEM - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Trwają wakacje, a więc znajdujemy się w okresie roku, kiedy nasze dzieci oczekują od nas większej niż zazwyczaj inicjatywy. By ją wykazać, wcale nie musimy jechać nad morze, w góry, czy za granicę. Łódzkie ma do zaoferowania mnóstwo świetnych propozycji, które do gustu przypadną nie tylko dzieciom, ale również ich rodzicom. Nieprzekonani? Po lekturze artykułu z pewnością zmienicie zdanie!

Port jachtowy Jeziorsko

Aby zażyć prawdziwie letnich szaleństw, polecamy wyjazd do Ostrowa Warckiego, gdzie znajduje się Port Jachtowy Jeziorsko. Wasze pociechy będą wniebowzięte liczbą tamtejszych atrakcji. Nad Jeziorskiem popływać można żaglówkami, skuterami wodnymi, motorówkami, czy kajakami. Na najbardziej odważne dzieciaki czeka natomiast kurs kitesurfingu, czyli sportu, który stanowi hybrydę windsurfingu, snowboardu i latania. Wizytówka Ostrowa Warckiego to miejsce idealne zarówno na dłuższy pobyt, jak i kilkugodzinny wypad.

Termy w Uniejowie

Zmieniamy lokalizację – z powiatu sieradzkiego przenosimy się do Uniejowa – jednak dalej zostajemy przy rozrywkach wodnych. A tych w Uniejowie zażyjemy oczywiście w termach, które z roku na rok zdobywają sobie coraz większy rozgłos w całej Polsce. W kontekście pobytu z dziećmi, Termy Uniejów mają tylko jedną wadę – milusińscy nie będą chcieli opuścić obiektu. Nie jest wykluczone, że nasza pociecha będzie chciała wymusić płaczem jeszcze jeden, ostatni zjazd zjeżdżalnią, albo ostatnie przejście wodną rzeką, która imituje warunki prawdziwego górskiego potoku. Choć możliwe jest też, że dziecko nic na nas nie będzie musiało wymuszać, gdyż sami zapragniemy zostać na terenie obiektu jak najdłużej. Walory rekreacyjno-lecznicze Term Uniejów są bowiem niezrównane, co potwierdzi każda osoba, która wzięła kąpiel w basenie solankowo-uzdrowiskowym, czy też uzupełniła w tężni solankowej roczne zapotrzebowanie na jod.

W ostatnich kilkunastu latach na prace budowlane związane z uniejowską wizytówką wydano blisko 200 milionów złotych. Znaczną część inwestycji – 125 milionów złotych – pokryły unijne dotacje.

Wakacje w Bełchatowie

A jak spędzić czas z rodziną w słynącym z wielkiego przemysłu Bełchatowie? W otoczeniu… budzącej się do życia przyrody! Udajmy się do Jabłoniowego Sadu zlokalizowanego przy ulicy Okrzei. To pierwszy użytkowy ogród w mieście. Na obszarze sadu posadzono ponad 2 tysiące roślin – przede wszystkim kilka rodzajów jabłoni, ale również porzeczkę, agrest i pigwę. Choć minie kilka lat nim zwiedzający będą mogli cieszyć swoje podniebienia smakiem świeżutkich owoców, to Jabłoniowy Sad już teraz jest bardzo mocną pozycją w bełchatowskiej ofercie turystycznej. Obserwacja milionów rozwijających się roślin w szczegółowo zaplanowanej scenerii? To brzmi jak plan na spędzenie letniego dnia z całą rodziną!

Wartość projektu, na mocy którego powstaje bełchatowski Jabłoniowy Sad, szacuje się na około 2 miliony złotych. Blisko 1,2 miliona tej kwoty ma pokryć dofinansowanie z Funduszy Europejskich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE