Reklama

Łatwe czy skomplikowane? Opinie Polaków o zakupach online

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łatwe czy skomplikowane? Opinie Polaków o zakupach online - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Popularność zakupów online rośnie w Polsce z każdym rokiem – w 2021 robiło je aż 77% użytkowników internetu1. E-konsumenci uważają je z jednej strony za wygodne i nieskomplikowane, a z drugiej dające większe możliwości wyboru, niż kupowanie w sklepach stacjonarnych1.

Co Polacy sądzą o zakupach online?

Aż 87% Polaków uważa, że zakupy przez internet są wygodne2. Niemal tak samo pozytywne odczucia towarzyszą konsumentom, gdy przychodzi do zamawiania produktów online – 83% internautów twierdzi, że jest to nieskomplikowane, a zaledwie 5% napotka w tym względzie trudności2.

Pozytywne opinie o zakupach online wynikają również z dużych możliwości, jakie zapewniają e-konsumentom2. 4/5 badanych docenia to, że dają one większy wybór niż sklepy tradycyjne2. Co więcej, 74% internautów uważa, że kupowanie w internecie zajmuje mniej czasu niż stacjonarnie, zaś 74% uznaje je za tańsze2.

 

A jak w oczach Polaków kupujących online wygląda kwestia bezpieczeństwa? W większości przypadków odczucia są pozytywne – 60% osób twierdzi, że zamawianie produktów jest w pełni bezpieczne2.

Co motywuje internautów do kupowania w sieci?

Czynniki, które motywują Polaków do robienia zakupów w sieci, są bardzo zróżnicowane3. Zdecydowanie najwięcej, bo ponad 70% osób zamawia produkty przez internet, ponieważ są one dostępne przez całą dobę i w celu ich nabycia nie trzeba jechać do sklepu stacjonarnego3.

Więcej niż 60% badanych kupuje online, ponieważ nie ogranicza ich czas wyboru i mają możliwość finalizowania transakcji, gdy tradycyjne sklepy są zamknięte, a także mogą oni korzystać z atrakcyjniejszych cen i łatwo porównywać oferty3.

Do innych ważnych czynników motywujących Polaków do zakupów przez internet zaliczamy:

  • większy asortyment niż w sklepach tradycyjnych (59%);
  • dostęp do różnych form płatności (53%);
  • szybkość finalizowania transakcji online (49%);
  • wiele dostępnych form dostarczania produktów (48%);
  • łatwość znalezienie rzadkich lub specjalistycznych produktów (45%).

Nowy sposób płatności za zakupy – Visa Mobile

Aby zakupy online były jeszcze bardziej wygodne i nieskomplikowane, na rynek wprowadzane są nowe rozwiązania do płacenia przez internet. Jednym z nich jest Visa Mobile – usługa, dzięki której kupujący nie musi podawać danych karty i wprowadzać jakichkolwiek haseł podczas płatności w sklepie internetowym4.

Jest to opcja odpowiednia dla tych osób, które cenią sobie szybkość i komfort zamawiania produktów przez internet. Korzystając z niej, nie trzeba bowiem przeklikiwać się przez wiele wyskakujących okien czy wypełniać licznych pól formularza podczas płatności online. Co więcej, każda transakcja przeprowadzona za pomocą Visa Mobile jest zabezpieczana przez Visa4.

Jak skorzystać z tej usługi? Wystarczy uruchomić odpowiednią funkcję w mobilnej aplikacji bankowej albo ściągnąć dedykowaną aplikację Visa Mobile z odpowiedniego sklepu z aplikacjami. Listę banków, które umożliwiają płatność online z Visa Mobile, można znaleźć na stronie https://www.visa.pl/plac-z-visa/polecane-technologie/visa-mobile.html (niektóre mogą wymagać aktualizacji aplikacji bankowej albo dokonania innych czynności)4.

Po uruchomieniu i skonfigurowaniu Visa Mobile (należy tylko dodać kartę płatniczą Visa, adres e-mail czy numer telefonu), można już płacić online. Wystarczy w sklepie online wybrać ikonę z tym rozwiązaniem, wpisać swój numer telefonu w odpowiednie pole i zatwierdzić transakcję w aplikacji na smartfonie4.

Artykuł powstał we współpracy z Visa.

 

Bibliografia:

  • Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 10
  • Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 72
  • Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 77
  • VISA, Visa Mobile – jak działa i jak skorzystać? 10.09.2021, online: https://www.visa.pl/visa-everywhere/blog/bdp/2021/09/10/visa-mobile-coto-1631263092784.html, dostęp: 2.06.2022
 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE