Reklama

Kredyt konsolidacyjny ranking — najlepsze oferty 2019

Opublikowano:
Autor:

Kredyt konsolidacyjny ranking — najlepsze oferty 2019 - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Kredyt konsolidacyjny to bardzo korzystne rozwiązanie dla osób, które nie radzą sobie ze spłatą pożyczek. Konsolidacja bowiem umożliwia zamianę kilku zobowiązań w jedno, dzięki czemu zyskujemy możliwość spłaty jednej raty miesięcznej. Poznaj ranking kredytów konsolidacyjnych na 2019 rok i znajdź najlepszą ofertę.

Kredyt konsolidacyjny ranking — co to takiego?

Jeśli chcemy wziąć kredyt konsolidacyjny, ranking okaże się idealnym rozwiązaniem, dzięki któremu możemy znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Tego typu zestawienie znajdziemy na witrynach www wraz z dostępnym formularzem, w którym należy uzupełnić podstawowe informacje na temat zaciągniętych zobowiązań. Wpisujemy tu m.in. sumę pozostałych do spłaty pożyczek czy kredytów, a także okres kredytowania, jaki nas interesuje.

Warto wiedzieć, że konsolidacja umożliwia nam płacenie mniejszej raty niż w przypadku kilku pożyczek. Jest to możliwe dzięki wydłużeniu okresu spłaty. Dzięki temu nie tylko możemy odratować nasz domowy budżet, ale również uchronić się przed koniecznością szybkiej spłaty kredytu, na którą w wielu przypadkach nas nie stać.

Kredyt konsolidacyjny — ranking na 2019 rok przy kwocie 100 tys. zł.

1. BANK CITI HANDLOWY — POŻYCZKA GOTÓWKOWA KONSOLIDACYJNA

Oprocentowanie: 5,99%

RRSO: 8,94%

Prowizja banku: 6,00%

Miesięczna rata: 2 048,78 zł

Całkowita kwota do spłaty: 122 927,05 zł.

2. PKO BANK POLSKI — MINI RATKA (KONSOLIDACJA)

Oprocentowanie: 8,99%

RRSO: 9,37%

Prowizja banku: 0,00%

Miesięczna rata: 2 075,35 zł

Całkowita kwota do spłaty: 124 521,01 zł.

3. BNP PARIBAS — KREDYT KONSOLIDACYJNY

Oprocentowanie: 5,99%

RRSO: 10,93%

Prowizja banku: 9,90%

Miesięczna rata: 2 124,16 zł

Całkowita kwota do spłaty: 127 449,83 zł.

4. SANTANDER BANK POLSKA — KREDYT KONSOLIDACYJNY

Oprocentowanie: 7,99%

RRSO: 11,17%

Prowizja banku: 5,99%

Miesięczna rata: 2 148,59 zł

Całkowita kwota do spłaty: 128 915,27 zł.

5. ALIOR BANK — KREDYT KONSOLIDACYJNY — PAKOWNA KONSOLIDACJA

Oprocentowanie: 7,00%

RRSO: 12,14%

Prowizja banku: 9,99%

Miesięczna rata 2 177,93 zł

Całkowita kwota do spłaty: 130 676,03 zł.

6. EUROBANK — KREDYT KONSOLIDACYJNY

Oprocentowanie: 10,00%

RRSO: 13,69%

Prowizja banku: 6,41%

Miesięczna rata: 2 260,90 zł

Całkowita kwota do spłaty: 135 653,88 zł.

7. T-MOBILE USŁUGI BANKOWE — KREDYT KONSOLIDACYJNY

Oprocentowanie: 9,66%

RRSO: 16,24%

Prowizja banku: 10,99%

Miesięczna rata: 2 357,66 zł

Całkowita kwota do spłaty: 141 459,80 zł.

Kto może skorzystać z konsolidacji?

Kredyt konsolidacyjny to produkt oferowany przez banki. Oznacza to, że tak samo, jak w przypadku innych produktów bankowych, tak i w tym wypadku, konieczne jest spełnienie szeregu warunków. Jak wiadomo, aby dostać kredyt, konieczne jest uzyskanie pełnoletności. Niezbędne będzie również posiadanie obywatelstwa polskiego oraz stałego adresu zameldowania na terenie kraju.

Banki przywiązują również uwagę do zdolności kredytowej. Często wymaga się okazania przez klienta dokumentów świadczących o regularnych dochodach. Mogą to być np. wyciągi z konta bankowego lub umowa o pracę. Aby sprawdzić swoją zdolność, warto skorzystać z narzędzi, które udostępniają nam banki. Jednym z nich jest kalkulator zdolności kredytowej, dzięki któremu po wpisaniu podstawowych informacji otrzymujemy wysokość kredytu, o jaką możemy wnioskować w danym banku.

Nie bez znaczenia pozostają również bazy BIK i KRD. W pierwszej możemy znaleźć informacje odnośnie do historii kredytowej. Oznacza to, że jeśli posiadamy jakieś niespłacone raty lub zobowiązania były spłacane przez nas nieterminowo, bank może odrzucić nasz wniosek. Zła historia kredytowa często wiąże się również z gorszymi warunkami kredytowymi, proponowanymi przez banki. W KRD bowiem wpisani zostają dłużnicy, zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Jeśli mamy komornika, niemożliwe będzie otrzymanie kredytu konsolidacyjnego z banku. W takiej sytuacji pozostaje nam jedynie staranie się o pożyczki konsolidacyjne w firmach pozabankowych.

Często możemy się również spotkać z analizą bazy BIG. Jest to biuro informacji gospodarczej, w którym zarejestrowane zostają wszelkie informacje związane z zadłużeniami gospodarczymi. Jeśli nasza informacja gospodarcza jest pozytywna, banki bardzo często przystają na negocjacje warunków.

Jakie korzyści daje kredyt konsolidacyjny?

Wygoda — Płacimy jedną ratę zamiast kilku

Dłuższy okres kredytowania

Mniejsza rata miesięczna — obniżenie raty jest możliwe dzięki wydłużeniu okresu spłaty kredytu

Połączenie kilku zobowiązań w jedno

Możliwość otrzymania dodatkowej gotówki

Warto wiedzieć, że kredyt konsolidacyjny może wiązać się z większymi kosztami kredytowania niż w przypadku kilku pożyczek. Jest to jednak komfortowe rozwiązanie dla wszystkich osób, które w wyniku niespodziewanych okoliczności straciły pracę, a także dla tych, którzy muszą ponosić nagłe wydatki np. z powodu choroby, wypadku drogowego oraz innych przypadków. Konsolidacja w dużym stopniu pozwala odratować domowy budżet, co jest możliwe dzięki zmniejszeniu miesięcznej raty.

Kredyt konsolidacyjny — na jaką kwotę?

Banki raczej nie ustalają górnej granicy kredytów konsolidacyjnych. Oznacza to, że możemy skonsolidować dowolną kwotę, jednak uzależniona jest ona zazwyczaj od rodzaju zabezpieczenia. Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń najczęściej jest oferowany do kwoty 200 tysięcy złotych. Kredyt pod zabezpieczenie np. hipoteką może opiewać na większe kwoty.

Na jaki okres można wziąć kredyt konsolidacyjny?

Kredyty konsolidacyjne zazwyczaj są zaciągane na kilka lat, jeśli nie mamy zabezpieczenia oraz kilkanaście lat, gdy bierzemy kredyt z zabezpieczeniem. Możemy więc tego typu pożyczkę rozłożyć na dogodną liczbę rat, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej poradzimy sobie z ich spłatą niż w przypadku wcześniejszych zobowiązań. Warto również wspomnieć, że w wielu bankach klienci otrzymują możliwość skorzystania z tzw. wakacji kredytowych.

Szukasz taniego kredytu konsolidacyjnego? Sprawdź ranking kredytów konsolidacyjnych online 2019

Oznacza to, że możemy zawiesić spłacanie rat nawet na kilka miesięcy! Jest to niezwykle pomocne w przypadku, gdy nagła sytuacja wymaga od nas wydania dodatkowej gotówki. Nie musimy więc przeznaczać jej przez konkretny okres na spłatę miesięcznych rat kredytu konsolidacyjnego. Często jednak wiąże się to z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE