Reklama

Konsultacje dla przedsiębiorców z powiatu bełchatowskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Konsultacje dla przedsiębiorców z powiatu bełchatowskiego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Polska jest jednym z największych beneficjentów funduszy unijnych, który sprawnie i efektywnie wykorzystuje przyznane środki. Fundusze Europejskie są dla naszych rodzimych firm zarówno impulsem inwestycyjnym, jak i szansą na zwiększenie konkurencyjności. Bez dofinansowań rozwój wielu przedsiębiorstw z województwa łódzkiego byłyby utrudniony, a czasem wręcz niemożliwy. Jak zdobyć środki na otwarcie działalności gospodarczej oraz dotacje i pożyczki na rozwój firmy, mieszkańcy naszego regionu będą mogli dowiedzieć się podczas bezpłatnych wrześniowych konsultacji zorganizowanych na terenie całego województwa.

Dla kogo

Celem konsultacji jest przedstawienie zainteresowanym osobom, w tym przyszłym beneficjentom, możliwości ubiegania się o dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej, dotacji i pożyczek na rozwój firmy, wsparcia dla organizacji pozarządowych, a także aktualnych i planowanych konkursów w ramach Funduszy Europejskich. Wśród form pomocy udzielanej przez Unię Europejską są bezzwrotne dotacje, pożyczki udzielane na preferencyjnych warunkach, bony na odbycie szkoleń, stypendia, staże oraz różne rodzaje wsparcia ułatwiające podejmowanie zatrudnienia.

Program spotkań

Konsultacje są przeznaczone dla wszystkich mieszkańców powiatu bełchatowskiego zainteresowanych ubieganiem się o wsparcie z Funduszy Europejskich. Podczas spotkań przedstawione zostaną możliwości wsparcia na realizację własnych pomysłów, wyjaśnione zasady ubiegania się o wsparcie ze środków unijnych, a także zaprezentowane źródła wiedzy o programach unijnych. Dodatkowo, w lokalizacjach oznaczonych znakiem PPP, będzie można dowiedzieć się, jak pozyskać środki i prawidłowo realizować projekty w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. PPP to partnerstwo sektora publicznego i prywatnego, które ma na celu realizację przedsięwzięć lub świadczenie usług, tradycyjnie dostarczanych przez sektor publiczny.

Terminy i miejsca

Konsultacje odbędą się we wrześniu w szesnastu lokalizacjach na terenie całego województwa. W ten sposób zwiększono szansę dotarcia z informacjami do mieszkańców wsi i mniejszych miejscowości. Spotkania, na które mieszkańcom powiatu będzie najbliżej odbędą się:

  • 8 września 2022 r. w godz. 09:00 – 11:30, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łasku przy ul. Objazdowej 4, w sali nr 10 na I piętrze,
  • 8 września 2022 r. w godz. 12:00 – 14:30, w Urzędzie Gminy w Sędziejowicach przy ul. Wieluńskiej 6, w sali A na parterze.

 

W przypadku chęci wzięcia udziału w spotkaniach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://rpo.lodzkie.pl/szkolenia-pife/item/5645-mobilne-punkty-informacyjne-w-wojewodztwie-lodzkim-we-wrzesniu-2022-r wybierając odpowiedniego organizatora konsultacji.

Organizatorem spotkania w Łasku i Sędziejowicach jest Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu przy ul. Rynek 14. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. 43 678 40 80, 43 822 89 25 lub na e-mail: LPISieradz@lodzkie.pl. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ograniczenia udziału w wydarzeniu liczby osób z jednej instytucji w przypadku, gdy liczba chętnych przekracza liczbę dostępnych miejsc. Po dokonaniu rejestracji za pomocą formularza zgłoszeniowego, należy poczekać na potwierdzenie zakwalifikowania.

Fundusze Europejskie w powiecie bełchatowskim

Fundusze unijne odpowiadają na realne potrzeby przedsiębiorców, są to usługi doradcze, działania związane z internacjonalizacją, ale też promocja regionu oraz firm na rynkach zagranicznych. Każde przedsiębiorstwo może liczyć na wsparcie w rozwoju swojego biznesu. Dzięki dotacjom mieszkańcy powiatu bełchatowskiego mają szanse na wprowadzenie innowacji i rozwijanie swojej działalności. Trzeba mieć pomysł i dobry projekt. Tak jak MAJAMI Sp. z o.o. Sp.k. z Bełchatowa. Przy udziale środków unijnych firma cukiernicza wdrożyła kilka projektów, w tym nową technologię produkcji ciągłej tradycyjnych i ekologicznych cukierków z prozdrowotnymi dodatkami. Firma wymyśliła między innymi innowacyjny sposób wytwarzania ekologicznej krówki z dodatkiem chlorelli i truskawki liofilizowanej. Wartość projektu to 4 151 187,09 zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 1 850 174,99 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE