Reklama

Kempingowe love - co musisz wiedzieć?

Opublikowano:
Autor:

Kempingowe love - co musisz wiedzieć? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Ostatnie lata to znaczny wzrost zainteresowania wycieczkami w “domach na czterech kołach” czyli w samochodach kempingowych. Na tego rodzaju specyficzny sposób podróży najczęściej decydują się rodziny z dziećmi. Wyjazdy tego typu pozwalają nie tylko na zwiedzanie malowniczych miejsc na świecie, ale także na wzmocnienie relacji rodzinnych. Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem tzw. karawaningu? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Po pierwsze - dobre ubezpieczenie!

Karawaning z rodziną to znakomity pomysł, ale jeszcze przed wybraniem się w pierwszą podróż koniecznie trzeba pomyśleć o dobrym ubezpieczeniu. Musisz wiedzieć, że jeżeli zakupiłeś kamper i stałeś się jego właścicielem to Twoim obowiązkiem jest jego zapewnienie. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku wynajmu - objęcie ochroną samochodu kempingowego leży wtedy po stronie wynajmującego.

Wielu osobom wydaje się, że wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia to “bułka z masłem”, ale w praktyce niestety wygląda to nieco inaczej. Co prawda każdy z kierowców zobowiązany jest do wykupienia standardowej polisy OC, ale w wielu przypadkach taka forma ochrony nie jest wystarczająca. Aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo warto zastanowić się nad dodatkową ochroną np. https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/ tutaj można dowiedzieć się więcej na temat drugiej polisy ubezpieczeniowej.

Znajdź dobre miejsce!

Rodzice, którzy wybierają się na wakacyjną podróż dziećmi doskonale zdają sobie sprawę, że to ciężki orzech do zgryzienia. Miejsce pobytu trzeba wybrać na tyle dobrze, aby nie było zbędnego marudzenia. Według statystyk najczęstszymi miejscami (za granicą), które wybierali Polacy były Włochy, Chorwacja i Grecja. Kolejne popularne kierunki to Portugalia i Hiszpania. Ważne, aby wakacje z rodziną i dziećmi były spędzane na łonie natury. Ze względu na to, że maluchy będą mogły bawić się, biegać i krzyczeć bez zbędnych nerwów i bez zakłócania porządku innym osobom. Dodatkowo nie ma powodu martwić się o spóźnienia na posiłki, tak jak w przypadku wakacji w pakiecie all inclusive. W każdej chwili dnia można przecież przekręcić kluczyk w stacyjce i udać się w zupełnie inne miejsce!

Mamy nadzieję, że z tego artykułu dowiedziałeś się wszystkiego co potrzebne, aby rozpocząć przygodę z karawaningiem. W pierwszeństwie pomyśl o dobrym ubezpieczeniu by uniknąć zmartwień, a następnie dobrze, ze szczegółami zaplanować plan trasy.

Życzymy wielu niezapomnianych wrażeń i przede wszystkim szerokiej drogi! Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE