Reklama

Jaki dzbanek filtrujący wybrać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jaki dzbanek filtrujący wybrać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Dzbanki filtrujące nieustannie zyskują na popularności. Wynika to z faktu, iż umożliwiają uzyskiwanie czystej wody w sposób znacznie bardziej ekologiczny, niż w przypadku kupowania cieczy butelkowanej. Na rynku dostępne są różne rodzaje dzbanków filtrujących. Jaki wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części artykułu.

Dzbanki filtrujące nieustannie zyskują na popularności. Wynika to z faktu, iż umożliwiają uzyskiwanie czystej wody w sposób znacznie bardziej ekologiczny, niż w przypadku kupowania cieczy butelkowanej. Na rynku dostępne są różne rodzaje dzbanków filtrujących. Jaki wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części artykułu.

Dlaczego warto zainwestować w dzbanek filtrujący?

Nasz świat zalewany jest przez plastik, co bardzo niekorzystnie oddziałuje na środowisko naturalne. Szacuje się, że obecnie w morzach pływa aż 150 milionów ton plastiku. Tworzywa sztuczne zabijają i zatruwają zwierzęta, a także ograniczają populację ryb i wielu stworzeń morskich, co skutkuje licznych gatunków. Dobra informacja jest taka, że coraz więcej osób zaczyna myśleć o ekologii. Stąd też popularność dzbanków filtrujących. Inwestując w nie, można zrezygnować z zakupu wody butelkowanej i nadal cieszyć się czystą cieczą. Dzbanki filtrujące skutecznie niwelują z cieczy zanieczyszczenia mechaniczne, związki chloru używane do dezynfekcji sieci wodociągowych i niektóre metale ciężkie. Usuwają one również związki organiczne i redukują twardość wody, co bardzo pozytywnie wpływa na stan wielu urządzeń, takich jak np. pralka, czajnik czy zmywarka.

Dużą zaletą dzbanków filtrujących jest ich prosta obsługa i wygodne użytkowanie. Ponadto stanowią one ekonomiczne rozwiązanie. Zaopatrując się w dzbanek, nie musisz martwić się regularnymi wydatkami związanymi z zakupem wody butelkowanej.

Dzbanki filtrujące - działanie

Dzbanki filtrujące składają się z czterech elementów - filtra, pokrywy, pojemnika na przefiltrowaną wodę oraz zbiornika, do którego wlewa się ciecz. Na pokrywie najczęściej umieszczony jest wskaźnik informujący o stopniu zużycia wkładu filtracyjnego, na którym oznacza się datę pierwszego napełnienia dzbanka.

Jak działają dzbanki filtrujące? To proste! Woda, która zostaje wlana do górnego zbiornika dzbanka, przepływa do dolnej komory dzięki sile grawitacji. Podczas przepływu z jednej komory do drugiej ciecz przechodzi przez wkład filtrujący i w efekcie zostaje oczyszczona.

Dzbanki filtrujące - jaki kupić?

Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór dzbanków filtrujących. Różnią się one między sobą nie tylko formą, ale również materiałami wykonania, marką i funkcjami. Jak wybrać najlepszy? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę swoje indywidualne potrzeby i preferencje. Zastanów się, czy wolisz model wykonany z plastiku, czy szkła. Przemyśl, czy będziesz zadowolony z klasycznego dzbanka filtrującego, czy może jednak zależy Ci na bardziej zaawansowanym produkcie z wkładami alkalizującymi wodę.

Podczas wyboru dzbanka koniecznie zwróć również uwagę na jego markę. Wybierz model pochodzący od znanego, renomowanego producenta. Dzięki temu będziesz miał pewność, że inwestujesz w solidny produkt, spełniający wszelkie normy.

Dzbanki filtrujące - gdzie zamówić?

Zastanawiasz się, gdzie można zamówić wysokiej jakości dzbanki filtrujące? Wejdź na stronę internetową: https://sklep.osmoza.pl/. Firma Global Water posiada w swojej ofercie solidne dzbanki filtrujące renomowanych marek. Wśród jej asortymentu można znaleźć modele klasyczne, które usuwają z wody chlor i metale ciężkie, a także obniżają twardość cieczy. W ofercie firmy Global Water dostępne są także nieco bardziej zaawansowane dzbanki filtrujące np. alkalizujące lub jonizujące wodę. Wybór jest bardzo duży, dlatego z pewnością wybierzesz produkt dopasowany do swoich potrzeb, preferencji i budżetu.

Dzbanki filtrujące - cena

Ile kosztuje dzbanek filtrujący? Udzielenie konkretnej odpowiedzi na to pytanie jest niemożliwe. Ceny tych produktów są zróżnicowane i uzależnione od kilku kwestii, takich jak np. materiały wykonania i rodzaj zastosowanych filtrów. Jeśli zależy Ci na oszczędnościach, sięgnij po tradycyjny dzbanek, wykonany z tworzywa sztucznego. Jeśli dysponujesz nieco większym budżetem, możesz wybrać model jonizujący lub alkalizujący wodę. Dzięki niemu Twoja ciecz będzie nie tylko oczyszczona, ale dodatkowo bogata w cenne minerały.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE