Reklama

Jaka piła spalinowa najlepiej sprawdzi się w ogrodzie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jaka piła spalinowa najlepiej sprawdzi się w ogrodzie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Piła spalinowa jest narzędziem, które bardzo przydaje się podczas pracy w ogrodzie. Przyspiesza i ułatwia działania, takie jak: wycinanie krzewów, usuwanie przewróconych pni oraz konarów, a także cięcie drewna na opał. Za pomocą pilarki spalinowej bez problemu przetniesz także deski, belki oraz słupki. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę i na który produkt się zdecydować.

Pilarka spalinowa – parametry techniczne

Sprzęt, który może być nieoceniony w ogrodzie dobrze wybrać, kierując się parametrami technicznymi, udogodnieniami, a także renomą producenta. Dla przykładu w sklepie ogrodniczym Krysiak dostępne są urządzenia sprawdzonych marek, które wyróżniają się następującymi parametrami:

  • rodzaj silnika i moc silnika (na przykład dwusuwowy 3,15 KM),
  • pojemność silnika,
  • długość prowadnicy,
  • rozmiary i parametry łańcucha,
  • waga urządzenia.
Pilarki spalinowe wyposażone są w silniki 2-suwowe o dobrym stosunku mocy silnika do jego wagi, który jest wymagany w urządzeniach przenośnych.

Prowadnica jest podstawowym komponentem układu tnącego. W związku z tym jej długość determinuje maksymalną głębokość cięcia. Długość łańcucha to inaczej ilość ogniw prowadzących. Ustalić można ją, licząc ogniwa, które poruszają się w rowku prowadnicy. Zależy ona od długości wykorzystywanej prowadnicy. Z kolei waga pilarek spalinowych przekłada się bezpośrednio na komfort pracy. Zwykle im cięższe jest urządzenie, tym również większa jest moc silnika.

Piła spalinowa – udogodnienia narzędzia

Dobrze, gdy piła spalinowa, na którą się zdecydujesz, posiada udogodnienia w postaci na przykład:

  • systemu antywibracyjnego,
  • automatycznego smarowania łańcucha,
  • łatwego zapłonu.
  • wydajnych filtrów.
System antywibracyjny pilarek spalinowych dzięki wbudowanemu układowi amortyzatorów skutecznie izoluje operatora od drgań, które generuje urządzenie. Automatyczne smarowanie łańcucha sprawia, że Twoje czynności związane z obsługą urządzenia redukują się do minimum. Łatwy zapłon ułatwia rozpoczęcie pracy z urządzeniem, a wydajne filtry gwarantują, że powietrze będzie pozbawione pyłów, a sama praca silnika stanie się dłuższa i bardziej oszczędna.

Podejmując decyzję o zakupie konkretnego produktu, warto zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj prac będzie wykonywany. Dla przykładu pilarki spalinowe o wzmocnionej i masywnej obudowie bardzo dobrze sprawdzą się w trakcie najcięższych prac. Z drugiej strony mobilność jest również ważną cechą, a urządzenia o kompaktowych rozmiarach zdecydowanie łatwiej jest transportować, a także obsługiwać. Na rynku jest spora liczba modeli renomowanych marek, a producenci tacy jak na przykład: Faworyt lub Lider zawsze oferują wysoką jakość. Ustal zatem swoje priorytety i podejmij właściwą decyzję zakupową.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE