Reklama

Jak zbudować stronę zgodną z zasadami SEO?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak zbudować stronę zgodną z zasadami SEO? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości O sukcesie firmy decyduje wiele czynników. Niewątpliwie skutecznie prowadzone działania marketingowe to absolutna podstawa. Dzisiaj kluczową rolę odgrywa marketing w internecie. Jednym z działań w ramach marketingu online jest pozycjonowanie stron. Opiera się ono na kilku działaniach, w tym na czynnościach przeprowadzanych bezpośrednio na stronie firmowej. Na czym one polegają i jak zbudować witrynę odpowiadającą wymaganiom Google?

Strona dopracowana technicznie

Pozycjonowanie stron to szereg działań, które mają doprowadzić do uzyskania wysokich pozycji w wyszukiwaniach na konkretne frazy. Jednak zanim rozpocznie się pozycjonowanie strony na dane frazy, trzeba zadbać o podstawy. Aby Google brało witrynę w ogóle pod uwagę, musi ona spełniać pewne podstawowe wymogi. Kluczową kwestią jest sprawne działanie strony, czyli krótki czas wczytywania witryny głównej oraz podstron. W tym celu należy zadbać o poprawne wykonanie techniczne strony.

W ramach działań technicznych wykonuje się różne czynności. Często konieczne jest pracowanie z kodem, tak aby doprowadzić do jego maksymalnego skrócenia. Jednak to jeszcze nie wystarczy. Ważne jest też, aby skompresować pliki. Każde zdjęcie, filmik czy nagranie sprawiają, że dana podstrona wczytuje się dłużej. Kompresja polega na zmniejszeniu rozmiarów plików. Nie można zapominać też o skracaniu linków.

Pozycjonowanie stron przyjaznych użytkownikowi

Obecnie nikt już nie ma wątpliwości, że pozycjonowanie stron jest niezbędne i skuteczne. Niemniej trzeba pamiętać, że przyniesie ono rezultaty tylko pod pewnymi warunkami. Otóż pozycjonowanie ma sprawić, że na stronie będzie się pojawiać więcej osób. Niemniej samo to jeszcze nie wpływa pozytywnie na zarobki firmy. Kluczem do sukcesu jest konwersja, czyli pozyskiwanie wejść na stronę, skutkujących skorzystaniem z oferty. Aby do tego doszło, niezbędna jest oczywiście ciekawa oferta. Generalnie istotnych jest kilka czynników, niemniej wśród nich z pewnością znajduje się jakość strony internetowej.

Jeśli strona jest mało czytelna, niezachęcająca i trudno się na niej odnaleźć, użytkownik szybko ją wyłączy i sprawdzi ofertę konkurencji. Zatem niska jakość strony bezpośrednio wpływa na obroty firmy. Nie mniej ważne jest też inne oddziaływanie. Otóż Google ocenia czas, jaki użytkownicy średnio spędzają na stronie. Im jest on krótszy, tym niższa ocena od Google i gorsze pozycje w wynikach wyszukiwań. Dlatego zadbaj o to, aby Twoja strona działała płynnie, była intuicyjna i ogólnie przyjazna dla użytkownika.

Frazy kluczowe na stronie

Kiedy dopilnujesz już poprawności technicznej strony i upewnisz się, że działa płynnie oraz jest przyjazna dla internauty, możesz przejść do pozycjonowania na konkretne frazy. Na czym polega pozycjonowanie stron na frazy? Część działań wykonuje się poza stroną, jednak również te prowadzone na stronie są bardzo istotne. Chodzi o umieszczenie na stronie głównej i podstronach odpowiednich fraz kluczowych. Najpierw trzeba dobrać odpowiednie frazy, a później umieścić je w sensownym kontekście, z właściwą częstotliwością. Poprawne umieszczenie fraz nie jest wcale proste, dlatego warto zostawić to fachowcom.

Twoja strona potrzebuje pomocy? Zapraszamy do kontaktu! Studio Lokomotywa - pozycjonowanie stron Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE