Jak wygląda team-building w 2020 roku?

Opublikowano:
Autor:

Jak wygląda team-building w 2020 roku? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Z całą pewnością można przyjąć, że obecny rok nie będzie wspominany dobrze przez niemal żadnego przedsiębiorcę. Wielkie zmiany związane z obecną sytuacją na świecie dotknęły wszystkich – od malutkich osiedlowych sklepików na rogu po potężne korporacje zatrudniające setki tysięcy ludzi w wielu państwach. Jednym z największych wyzwań rzuconych nam przez obecną rzeczywistość jest budowanie zespołu – no bo jak stworzyć dobry i zgrany ze sobą team, skoro jego członkowie praktycznie się nie widują a relację można rozpocząć i zakończyć jednym guzikiem na telefonie? Okazuje się, że stare porzekadło "potrzeba matką wynalazków" sprawdza się nawet w tak ekstremalnej sytuacji.

Najważniejsza jest współpraca

Integracja zespołu, czy inaczej team building jest już oczywistym elementem działania każdej dobrej firmy, jednak imprezy tego typu są obecnie mocno ograniczone lub zwyczajnie niemożliwe. Tak długa "rozłąka" pomiędzy członkami danego działu czy projektu powoduje poluźnienie panującej między nimi więzi, co z kolei przełoży się na gorsze wyniki pracy. Zatem, skoro świat zaczął pracować zdalnie w trybie on-line, to integracja również musi odbywać się w takim systemie.

Najbardziej popularną formą team buildingu online są różne rodzaje wspólnych gier. Ważne jest jednak, by były to zabawy polegające np. na logicznym myśleniu, gdzie konieczne jest rozwiązanie zadania, które bardzo trudno jest rozwiązać w pojedynkę. Co więcej, mogą być to rozmaite zadania manualne – np. każdy z uczestników musi wykonać coś np. z klocków lub papieru, co będzie stanowić część większego wspólnego projektu, który będzie można przedstawić za pomocą połączonych fotografii (np. napis). Zadanie może również polegać na obróbce zdjęcia np. w zabawny sposób lub w sposób oddający charakterystykę pracy danego działu czy zespołu.

Integracja dla zaawansowanych

Wspólna rozrywka może odbywać się także w miejscach zupełnie realnych, choć dalej w formie zdalnej. Wiele miejsc rozrywki jak np. escape room czy domy strachów proponują zdalną formę zabawy, gdzie oczami zespołu jest pracownik danego miejsca wyposażony w kamerę, który wykonuje każde polecenie danego teamu. Organizacja i zarządzanie taką zabawą jest bardzo istotne i niejako wymusi współpracę w celu rozwiązania danego zadania lub wydostania się z labiryntu.

Integracja bierna? To możliwe i skuteczne!

Nie zawsze interaktywna forma rozrywki jest możliwa, a czasami dla odmiany warto naszych pracowników zająć czymś interesującym w formie biernej. Bardzo ciekawą formą są tutaj różnego rodzaju warsztaty on-line, np. warsztaty kulinarne, origami czy zajęcia z iluzjonistą. Jest to bardzo niesztampowa i interesująca forma domowej rozrywki, o której członkowie zespołu będą rozmawiać jeszcze długo po jej zakończeniu. Wspólne doświadczanie czegoś, co poza miejscem pracy nie było możliwe lub nie przyszło nam do głowy będzie doskonałym tematem wielu ciekawych rozmów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE