Reklama

Jak wygląda dzień opiekunki osób starszych w Niemczech?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak wygląda dzień opiekunki osób starszych w Niemczech? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Praca w opiece osób starszych w Niemczech staje się coraz bardziej popularna, głównie ze względu na możliwość dobrego zarobku. Jednak przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu pracy w branży opiekuńczej, należy dowiedzieć się o niej nieco więcej. Jeśli jesteś osobą, która myśli o dorobieniu sobie do emerytury lub po prostu szuka dobrze płatnej dorywczej pracy, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Oczywiście nikt nie jest w stanie określić od zaraz dokładnego zakresu obowiązków opiekunki w Niemczech. Zależy to głównie od rodzaju zlecenia, który ten z kolei zależy od stanu zdrowia seniora oraz oczekiwań jego rodziny. Niemniej jednak zdecydowana większość seniorów potrzebuje pomocy przy wielu codziennych czynnościach, stąd można zarysować ogólny plan dnia opiekunki.

Zazwyczaj opiekunka osób starszych w Niemczech zaczyna dzień od toalety podopiecznego. Należy pomóc w kąpieli, czasami też przy myciu zębów. Należy się też spodziewać częstych wizyt pielęgniarki, zwanej w Niemczech Pflegedienst. Zajmuje się ona przydzielaniem leków, robieniem zastrzyków czy zmienianiem bandaży. Praca opiekunki w Niemczech nie obejmuje medycznych interwencji.

Kolejnym etapem dnia jest przygotowanie śniadania i spożywanie go z seniorem. Potem najczęściej senior spędza czas na czytaniu lub oglądaniu telewizji. Dla opiekunki jest to czas na zrobienie zakupów, przygotowanie obiadu lub posprzątanie domu. Zwykle po obiedzie podopieczny ucina sobie drzemkę lub po prostu odpoczywa. Wtedy można się zająć swoimi sprawami lub zaproponować swoje towarzystwo. Wspólne granie w planszówki czy rozwiązywanie krzyżówek pomaga nie tylko umocnić wspólne relacje, ale również wspierają pamięć seniora i zapobiegają rozwojowi demencji. Pod wieczór nadchodzi czas na kolację, a po niej toaleta. Zazwyczaj po niej senior udaje się na spoczynek, a opiekunka ma czas dla siebie. Na pierwszy rzut oka taki rytm pracy może wydawać się nieco monotonny, ale po jakimś czasie można się przecież spodziewać, że inna opiekunka przyjedzie na zastępstwo.

Praca w opiece osób starszych w Niemczech: na jakie wynagrodzenie można liczyć?

Zarobki zależą przede wszystkim od agencji, z którą opiekunka zawrze umowę. Agencja Veritas Opieka posiada wiele atrakcyjnych ofert pracy od zaraz, które proponują od 1600 do nawet 1900 euro netto miesięcznie. Jeśli jesteś osobą cierpliwą, czerpiesz satysfakcję z poznawania nowych ludzi i pomagania im, to najprawdopodobniej ta praca jest dla Ciebie.

Czekamy naTwoje zgłoszenie!
Wejdź na stronę:
https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy