Reklama

Jak wybrać fotelik samochodowy?

Opublikowano:
Autor:

Jak wybrać fotelik samochodowy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Fotelik samochodowy to niezwykle istotny temat do rozważań, warto więc przed zakupem właściwego fotelika zapoznać się z ogólnymi informacjami na ten temat, które pomogą podjąć tę ważną decyzję.

Zakup odpowiedniego fotelika samochodowego jest rzeczą ważną, ponieważ od tego zależy bezpieczeństwo dziecka ale także wygoda podczas niejednej podróży samochodem. Przy wyborze fotelika należy się kierować wagą i wiekiem dziecka, należy również wziąć pod uwagę stabilność fotelika jego kompatybilność z samochodem i czy będzie wygodny dla dziecka. Najważniejsze jest jednak to, by spełniał unijne wymagania, posiadał niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa.

Fotelikiem, który spełnia wszystkie powyższe wymagania jest Fotelik Maxi Cosi Tobi, który jest odpowiedni dla dzieci od 9 miesięcy do 4 lat, w kategorii wagowej fotelików od 9 kg do 18 kg. Fotelik zapewnia dziecku doskonałą widoczność, dzięki podwyższonemu siedzisku, a im dziecko starsze, tym bardziej zainteresowane widokami z okna samochodu.

Fotelik Maxi Cosi Tobi jest montowany za pomocą trzypunktowego samochodowego pasa bezpieczeństwa. Intuicyjna droga prowadzenia pasa od góry i w około fotelika, ułatwia prawidłowy montaż. Dodatkowo fotelik posiada w podstawie naciągacze pasa bezpieczeństwa, które stabilizują fotelik na siedzeniu samochodu.

Fotelik wyposażony jest w pięciopunktową uprząż, która chroni dziecko przed uderzeniem czołowym w trakcie kolizji drogowej, wyposażony jest także w system ochrony bocznej. Fotelik ten otrzymał bardzo dobre wyniki w testach w kategorii fotelików samochodowych montowanych pasem bezpieczeństwa.

Fotelik Maxi Cosi Tobi można ustawiać w nawet pięciu dowolnych pozycjach położenia. Posiada regulowane pasy, które można odpowiednio naciągnąć, regulacji podlega również zagłówek fotelika. Znajdujące się w foteliku szeroko otwarte szelki ułatwiają sadzanie dziecka w foteliku oraz jego wysadzanie. W zależności od rozmiaru dziecka fotelik Maxi Cosi Tobi można regulować nawet do siedmiu różnych wysokości. Tapicerka fotelika nadaje się do ściągania i do prania w pralce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE