Reklama

Reklama

Jak w Warszawie można znaleźć pracowników z Ukrainy do firm?

Opublikowano: śr, 28 lip 2021 13:20
Autor:

Jak w Warszawie można znaleźć pracowników z Ukrainy do firm? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Wielu z nas zastanawia się nad tym "Jak w Warszawie można znaleźć pracowników do firm?" i co równie istotne bardzo wielu pracodawców korzysta z tych darmowych serwisów ogłoszeniowych, bo wstawiają ogłoszenie tylko w te kilka minut, a odzew na konkretne ogłoszenia jest znacznym. Minus tkwi rzecz jasna w tym, że z tymi najciekawiej wypadającymi osobami trzeba przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne.

Reklama

Wyspecjalizowane firmy.

Szukanie tych dobrych pracowników z Ukrainy w Warszawie to także korzystanie z usług wyspecjalizowanych firm. Usługa powiązana z taką prywatną agencją nie jest rzecz jasna tanią i co równie istotne sprawdza ona bardzo wiele danych. Kluczowe znaczenie może mieć to, czy dany pracownik dobrze posługuje się językiem Polskim lub Niemieckim, ale liczą się też jego kwalifikacje zawodowe i faktyczne umiejętności. Tego typu spraw eksperci z firm werbujących nie szukają za darmo, bo to są specjaliści z dość dużym doświadczeniem, którzy chcą dostawać dość wysokie wynagrodzenie. Dlatego też dość wielu przedsiębiorców działających w stolicy korzysta z usług firm tego typu, dopiero wtedy gdy starania powiązane z ogłoszeniami darmowymi nie dają pozytywnych rezultatów od pewnego czasu. Właśnie wtedy ta pewniejsza forma wyszukania lepszego pracownika z Ukrainy nieco bardziej kusi.

 

Lepsze typy ogłoszeń.

Istnieją też i te lepsze serwisy z ogłoszeniami, za pomocą których można znaleźć tego dobrego pracownika z Ukrainy w Warszawie. Taki serwis to rzecz jasna też i jakieś opłaty za reklamy i na dokładkę coś takiego jak weryfikacje, za które często się płaci. Oznacza to w praktyce bardziej pewne zgłoszenia, ale też i niezbyt wysokie koszty. Mowa tu dokładnie o tym, że te serwisy są tańszymi od wyspecjalizowanych firm szukających pracowników. Dlatego tak wielu przedsiębiorców korzysta z tych serwisów i to regularnie, a niektóre z tych serwisów nawet upubliczniają informacje o tym, że wyszukają odpowiednią osobę do pracy w ciągu tygodnia. Tak wygląda ten optymistyczny scenariusz, ale prawdą jest to, że lepsze serwisy tego rodzaju szybko wyszukują odpowiednie osoby i to za niewielkie pieniądze, choć trafiają się te dość nieciekawe czasy, czyli momenty, w których to trudno o kogoś pewnego.

 

Polecanie między sobą.

Przedsiębiorcy z Warszawy także między sobą polecają pewnych pracowników z Ukrainy, czy też i tych pochodzących z tego kraju, którzy na stałe mieszkają w Warszawie. Osoby takowe mogą już mieć tę pozytywną reputację i po jakimś czasie znajdują sobie te wyżej płatne zajęcia. Najważniejszym jest jednak to, że byli pracodawcy polecają te osoby, a to stwarza im kolejne okazje do zarobienia. Stanie się kimś polecanym to też nie łatwa sprawa, bo trzeba się w jakiś sposób wykazać. Mowa tu choćby o tej intensywnej i sumiennej pracy, oraz o tym zostawaniu po godzinach. Niewielu ludzi jest gotowych na tego typu trudy, ale osoby pochodzące z biedniejszych krajów mają w sobie tę dość wysoką chęć do pracy i co równie istotne na samym początku nie odstrasza ich to niezbyt miłe traktowanie, bo chcą się wykazać, po to by być polecanymi.

Więcej informacji znajdziecie na: https://atlaswork.pl/obszar-dzialania/agencja-pracy-tymczasowej-w-warszawie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE