Reklama

Jak uniknąć mandatu za korzystanie z telefonu? Prosty sposób!

Opublikowano:
Autor:

Jak uniknąć mandatu za korzystanie z telefonu? Prosty sposób! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Telefon komórkowy to prawdopodobnie najważniejsze urządzenie w życiu większości osób. Pozwala nam zawsze mieć kontakt z rodziną lub współpracownikami, odnaleźć ważne informacje w Internecie lub zadzwonić na policję gdy jesteśmy w niebezpieczeństwie. Niestety, wielu z nas korzysta z telefonu gdy nie ma takiej potrzeby, na przykład prowadząc samochód. Jest to jeden z najczęstszych powodów wypadków na drodze, obok jazdy pod wpływem substancji odurzających oraz przekroczenia prędkości. Nie jest więc niczym dziwnym, że za używanie telefonu w samochodzie można dostać mandat.

Na chwilę obecną, za korzystanie z telefonu w czasie jazdy zapłacimy tylko 200zł mandatu oraz otrzymamy 5 punktów karnych, wiele jednak wskazuje, że sytuacja ta może się zmienić. Polska policja przygląda się uważnie poczynaniom francuskich mundurowych, którzy mocno tępią tego typu zachowanie – mandatem o wartości powyżej 500zł karanych jest ponad trzysta tysięcy ludzi co roku. Istnieje więc możliwość, że kary za używanie telefonu zostaną niedługo podniesione.

Wedle przepisów prawa, zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku (art. 45 ust. 2 pkt 1 prawa o ruchu drogowym). Oczywiście, policja nie będzie zastanawiać się w jakim celu mamy telefon w dłoni – otrzymamy mandat za sam fakt trzymania urządzenia. Aby uniknąć tej nieprzyjemności, można wyposażyć się w specjalny uchwyt samochodowy, dzięki któremu będą mogli mieć telefon w zasięgu ręki bez łamania prawa.

Jeśli jeszcze nie masz uchwytu na telefon – zastanów się nad poniższymi opcjami.

Xblitz G150 – rozwiązanie dla każdego

g150_ap_01.jpg

Xblitz G150 to bardzo prosty uchwyt, który utrzymuje telefon z użyciem magnesów. Urządzenie jest montowane na kratce wentylacyjnej pojazdu dzięki specjalnemu klipsowi. W zestawie dołączone są metalowe płytki – jedną z nich umieść na obudowie smartfona, by magnesy Xblitz G150 mogły utrzymać go w miejscu. Uchwyt ten może zostać użyty z każdym smartfonem dostępny na rynku.

Xblitz G250 – dla każdego pojazdu

xblitz_g250_ap_05.jpg

Xblitz G250, podobnie jak wyżej wymieniony model, utrzymuje telefon w miejscu z użyciem metalowej płytki i magnesu. Nie jest jednak montowany na kratce wentylacji pojazdu – dzięki przyssawce z warstwą żelową można umieścić go na każdej płaskiej powierzchni, takiej jak szyba samochodu czy porowata deska rozdzielcza pojazdu. Teleskopowe ramię urządzenia może wydłużyć się do długości 198mm i może być obrócone wokół przyssawki w zakresie 255 stopni. Dzięki temu, zawsze znajdzie się miejsce na uchwyt Xblitz G250. Głowica na której umieszczony jest telefon może być obracana w zakresie 360 stopni w poziomie lub przechylona w górę, dół, lewo lub prawo. Możesz więc ustawić urządzenie pod wygodnym dla ciebie kątem, byś mógł dobrze widzieć wyświetlane na nim informacje - niezależnie od miejsca montażu. Uchwyt jest w stanie utrzymać każdy smartfon dostępny na rynku.

Xblitz G450 – potęga grawitacji

xblitz_g450_ap_01.jpg

Xblitz G450 jest uchwytem który stosuje wyjątkową technologię, która utrzymuje telefon z użyciem jego własnej wagi. Urządzenie umieszczone w uchwycie naciska na dolną jego część, zaciskając skrzydełka mocujące po bokach. Gdy zaś unosimy telefon, ucisk zostaje zwolniony. Nawet podróżując po wybojach, możesz być pewien, że Xblitz G450 nie puści twojego telefonu. Uchwyt montowany jest na kratce wentylacyjnej pojazdu.

Xblitz G650 – rozwiązanie z przyszłości

xblitz_g650_ap_01.jpg

Xblitz G650 jest uchwytem na telefon rodem z filmów science-fiction. Dzięki wbudowanemu czujnikowi, skrzydełka urządzenia automatycznie otwierają się po zbliżeniu do nich telefonu, po chwili zaciskając się ponownie. Uchwyt ten jest również ładowarką, która ładuje twój telefon indukcyjnie w technologii Qi, dzięki czemu nie musisz martwić się rozładowaniem baterii w trakcie jazdy. Zasilanie jest dostarczane do uchwytu przez dołączony do zestawu przewód USB typu C. Urządzenie może być zamontowane na dowolnej płaskiej, również porowatej, powierzchni z użyciem plastikowego ramienia wyposażonego w przyssawkę z warstwą żelową. Jeśli wolisz umieścić go na kratce wentylacyjnej twojego pojazdu, to również jest możliwe dzięki dołączonemu do zestawu, specjalnemu klipsowi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE