Reklama

Jak sprawić, by stal zawsze wyglądała jak nowa? Prezentujemy sprawdzone sposoby pięlegnacji!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak sprawić, by stal zawsze wyglądała jak nowa? Prezentujemy sprawdzone sposoby pięlegnacji! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Produkty wykonane ze stali nierdzewnej cenione są przede wszystkim ze względu swoje walory dekoracyjne, jak i niezwykłą trwałość. Ten rodzaj materiału wymaga jednak szczególnej pielęgnacji. Diabeł nie jest jednak taki straszny, jak go malują. Jeśli będzięmy stosować się do kilku prostych zasad, użytkowane przez nas wyroby ze stali nierdzewnej zachowają piękny wygląd i będą cieszyć oko jeszcze przez wiele lat. Po szczegóły sięgnij do poniższego poradnika.

Produkty ze stali nierdzewna to już niemal obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni. I nie tylko

 

Wyroby ze stali nierdzewnej cieszą się niesłabnącą popularnością. W warunkach domowych wykorzystujemy je przede wszystkim w kuchni. Wykonane z tego materiału lodówka, zlewozmywak, piekarnik, garnki czy sztućce nie tylko pięknie wyglądają, podkreślając elegancję całego wystroju, ale są też niezwyle wytrzymałe i, co ważne, odporne na korozję (jeśli oczywiście wykonano je z najwyższej jakości surowca i są odpowiednio użytkowane). Na stal nierdzewną często "natknąć" możemy się również łazience – wytwarza się z niej między innymi dozowniki do mydła czy wieszaki. Innym elementem wyposażenia domu, który często wytwarzany jest ze stali nierdzewnej, są również balustrady. Jak widać, stal nierdzewna może znaleźć zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym. Musimy jednak pamiętać, że ten niezwykle wdzięczny materiał wymaga odpowiedniej pięlęgnacji. W przeciwnym razie nie tylko straci ona swój walor estetyczny, ale powstaną też warunki do rozwoju korozji.

 

Jak czyścić stal nierdzewną, by na długo zachowała swoje właściwości? Nie popełnij błędu!

 

Jeśli chcemy tego uniknąć, powinniśmy kierować się podstawową zasadą mówiącą o tym, że wyroby ze stali nierdzewnej należy czyścić bezpośrednio po ich użyciu, tak by nie odkładać tej czynności na niedookreślone "później". Równie ważne jest dobranie odpowiedniego narzędzia – najlepiej sprawdzą się miękkie ściereczki, myjki lub gąbki, które nie zarysują powierzchni akcesorium (w odstawkę pójść powinny też zmywaki z wełny stalowej) – a także środka środka czyszczącego. Tu należy postawić na preparaty przeznaczone specjalnie do pielęgnacji chromu i stali nierdzewnej, w tym wszelkie pasty na bazie wosków, aerozole czy środki z olejami w składzie (mineralne, silikonowe, parafinowe). Jeśli takich nie posiadamy, dobrą alternatywą będą też środki przeznaczone do czyszczenia szyb. Unikać trzeba natomiast tych do srebra, bielących, a także preparatów chemii budowlanej o silnym działaniu (np. środków z zawartością kwasu solnego). Nie zapominajmy też, że po naniesieniu środka czyszczącego na miskę, czajnik, musimy je dokładnie wypłukać i wysuszyć. Miejmy na uwdzę również ogólniejszą zasadę – materiał zachowa wszystkie swoje właściwości przez długie lata, jeśli postawimy na produkt wysokiej jakości. Bogaty wybór starannie wyselekcjonowanych wyrobów ze stali nierdzewnej znajdziesz w hurtowni INOX Polska, działającej w branży już od kilkunastu lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE