Reklama

Jak śledzić przesyłki?

Opublikowano:
Autor:

Jak śledzić przesyłki? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości

Dlaczego warto monitorować drogę naszej przesyłki? W dzisiejszych czasach mamy już tę wygodę, że nie musimy martwić się, czy nasza paczka w ogóle dotrze na miejsce. Niegdyś, kiedy jeszcze Polska Rzeczpospolita Ludowa trzymała wszystko w garści, poczta nie zawsze radziła sobie z dostarczaniem na miejsce wszystkich przesyłek. Z tego też powodu z czasem firmy kurierskie prowadziły taką możliwość, jak śledzenie paczek. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, bowiem w ten sposób łatwo można prześledzić drogę naszej paczki i dowiedzieć się, kiedy będzie na miejscu.

Proces śledzenia paczki jest relatywnie prosty. Wystarczy wpisać numer przesyłki na odpowiednią stronę internetową, a następnie dowiedzieć się, gdzie się ona znajduje. Właściwie każdy przewoźnik paczek obecnie proponuje taką metodę. Jest to czymś naturalnym, nawet Poczta Polska wreszcie zaczęła to robić, aczkolwiek tylko wtedy, kiedy nadajemy przesyłki polecone. Monitorowanie przesyłek u kuriera to bułka z masłem.

Śledzenie przesyłek jest dobrą sprawą

Jakie są zalety śledzenia przesyłek? Wymieńmy kilka:

- pozwalają nam na określenie, czy paczka w ogóle wyjechała z miejsca przeznaczenia,

- umożliwiają nam zaoszczędzenie czasu; wiemy bowiem, czy przesyłka pojawi się u nas szybciej, czy może później,

- możemy w ten sposób sprawdzić, czy na drodze nie doszło do jakichś opóźnień, wstrzymania paczki z nieznanych dla nas powodów,

- pozwalają na stwierdzenie, czy klient dostał i odebrał paczkę – jest to szczególnie ważne dla sprzedających z Allegro, którzy chcą dostać komentarz.

Jak uzyskać kod, który pozwala na śledzenie przesyłek, wzmiankowane już wcześniej? Zazwyczaj dostaniemy go smsem lub e-mailem od firmy przewozowej.

Każdy etap przesyłki jest ważny

Dzięki śledzeniu przesyłek mamy możliwość trzymania ręki na pulsie i wiemy, kiedy spodziewać się przesyłki. Aktualizację jej stanu możemy sprawdzić zarówno na mailu, jak i w telefonie. Ponadto, zazwyczaj dostajemy maila, że danego dnia kurier o takim imieniu dostarczy nam do rąk własnych odpowiedni pakunek. Gdyby dana data nam nie odpowiadała, możemy zadzwonić i spróbować przełożyć cały proces doręczania. Możemy również poprosić o zostawienie paczki w paczkomacie.

Musimy pamiętać, że droga paczki bywa czasami naprawdę bardzo długa. Jeśli na przykład zamawiamy coś z Aliexpress, to powinniśmy być świadomi tego, że do polskiego kuriera dotrze ona dopiero w swoim czasie. Paczka z Chin musi zostać oclona, a później dopiero trafi do rąk przewoźnika. Stamtąd już droga krótka, bo dostaniemy wzmiankowany numer i będziemy wiedzieć, jak śledzić przesyłkę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE