Reklama

Jak profesjonalnie urządzić domowy warsztat

Opublikowano:
Autor:

Jak profesjonalnie urządzić domowy warsztat  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Domowy warsztat majsterkowicza powinien być wyposażony nie tylko w narzędzia, umożliwiające wykonywanie podstawowych napraw, ale także w urządzenia, które usprawniają wykonywanie prac naprawczych, także tych bardziej skomplikowanych i czasochłonnych.

Jakie narzędzia powinny znaleźć się w domowym warsztacie


Aby żadna usterka nie stanowiła problemu nie do rozwiązania, warto wyposażyć domowy warsztat majsterkowicza w niezbędne przybory i urządzenia, dostępne w każdym profesjonalnym sklepie dla majsterkowiczów:
- calówka (składana miarka centymetrowa);
- miarka zwijana;
- poziomica;
- kątownik stolarski;
- płaski pędzel;
- ołówek stolarski;
- nóż introligatorski;
- szpachelka, paca;
- wkrętaki, kołki montażowe;
- taśma izolacyjna;
- latarka;
- młotek;
- obcęgi;
- pistolet do kleju na gorąco;
- papier ścierny;
- szczypce zaciskowe,
- klucz płaski, nastawny;
- kombinerki;
- śrubokręt;
- wiertarka;
- wkrętarka;
- tarnik;
- pilnik;
- kompresor 100l (np. https://kraftdele.info/kompresory/37-kompresor-olejowy-100l-kd402.html )
Kupując narzędzia należy kierować się ich uniwersalnością, aby nie doprowadzić do gromadzenia w warsztacie zbyt dużej ilości przedmiotów podobnego typu. Zamiast więc kupować kilka śrubokrętów, warto wybrać uchwyt z wymiennymi końcówkami, które wraz z rozbudową warsztatu można uzupełnić. Ponadto przy samym zakupie należy wybierać narzędzia i urządzenia wyłącznie renomowanych producentów, którzy zagwarantują jakość zakupionego produktu i bezpieczeństwo jego użytkowania.

Jak profesjonalnie urządzić domowy warsztat


Urządzając warsztat domowy należy pamiętać, że ma to być miejsce przede wszystkim funkcjonalne, w którym utrzymanie porządku nie będzie stwarzało trudności. Tylko bowiem uporządkowana przestrzeń jest w stanie zagwarantować bezpieczne warunki pracy.
W centrum warsztatu powinien znaleźć się funkcjonalny stół do pracy. Powinien być on wytrzymały i dość duży, aby możliwe było układanie na nim także bardzo ciężkich przedmiotów poddawanych obróbkom np. drzwi drewniane.
Nie mniej ważne są szafki, o odpowiedniej ilości szuflad, które umożliwią przechowywanie narzędzi i urządzeń w porządku. Warto także znaleźć miejsce na zamontowanie tablicy do zawieszania kluczy i lżejszych narzędzi takich jak wkrętarka, czy śrubokręty. Wygodnym rozwiązaniem jest również zakup szafki na kółkach, która umożliwi sprawne przemieszczanie większej ilości narzędzi, dzięki czemu wykonywanie prac naprawczych przebiegać będzie znacznie szybciej i wygodniej.
Samo pomieszczenie przeznaczone na warsztat powinno być wyposażone w uchylne okno lub przyjemniej wentylację, szczególnie jeśli będą w nim wykonywane prace stolarskie i spawalnicze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE