reklama

Jak powstają kobiece perfumy?

Opublikowano:
Autor:

Jak powstają kobiece perfumy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RozmaitościZastanawiasz się kto stoi za zapachową kompozycją zamkniętą w pięknym flakoniku? Sprawdź jakie miasto jest światowym centrum perfumiarstwa!

Jak powstają perfumy?

Kompozycje zapachowe to najczęściej mieszanka syntetycznych oraz naturalnych (zwierzęcych i roślinnych) substancji. Każde perfumy składają się z nut: głowy, wyczuwalnych zaraz po rozpyleniu zapachu; serca, które odkrywamy dopiero po upływie kilkunastu minut. Decydującą o aromacie całej kompozycji i jej trwałości jest natomiast nuta bazy, wyczuwalna po upływie około 30 minut. Po połączeniu ze sobą składników do mieszanki dodaje się wodę, która odpowiednio rozcieńcza roztwór. Następnie całość poddawana jest leżakowaniu, gdzie podobnie jak wino dojrzewa. Właśnie wtedy zapach ewoluuje i przybiera swoją ostateczną formę. Na końcu cenny płyn rozlewany jest do ozdobnych buteleczek i pakowany.

Stolica perfumiarstwa – Grasse

Historia miasteczka zaczyna się w XII wieku, kiedy to miejscowość w Prowansji znana była jako centrum przemysłu grabarskiego. Przetwórstwo skór oczywiście związane było z wytwarzaniem nieprzyjemnych zapachów. Władze miasta postanowiły walczyć z narastającym fetorem za pomocą perfum! Miejscowy klimat okazał się niesamowicie korzystny dla uprawy kwiatów, co spowodowało, że rejon znany ze skórzanych produktów z czasem stał się gigantem świata zapachów i aromatów.

Najbardziej sensualne perfumy dla kobiet

„It is so good to be bad!” to hasło przewodnie reklamujące zapach Caroliny Herrery Good Girl. Za przewrotną nazwą pachnidła skrywa niesamowicie dominująca i odurzająca mieszanka, która wyzwoli Twoją wewnętrzną uwodzicielkę. Perfumy zamknięte we flakonie w kształcie seksownej szpilki, wybuchają feerią aromatów tuberozy, migdału, jaśminu, cynamonu oraz drzewa sandałowego. Kompozycja powstaje oczywiście w ojczyźnie aromatów – Francji. Odważ się i wypróbuj jej siłę: makeup.pl/product/278025/.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE