Reklama

Jak otworzyć rachunek bankowy w Polsce dla nierezydenta bez osobistej obecności?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak otworzyć rachunek bankowy w Polsce dla nierezydenta bez osobistej obecności? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Niezależnie od celu przyszłego konta, wszystkie kraje UE można warunkowo podzielić na te, w których do jego otwarcia wymagana jest Twoja obecność, oraz te, w których możesz otworzyć konto zdalnie. W artykule porozmawiamy o zawiłościach procedury otwierania konta bez wizyty w banku , o tym, jak „bezboleśnie” otworzyć konto osobiste w europejskim banku dla nierezydenta i w jakich krajach łatwiej to zrobić ten.

Obywatele mogą otworzyć konto bankowe w większości krajów UE* na podstawie:

  • wiza pracownicza;
  • wiza studencka;
  • lub zezwolenie na pobyt w jednym z krajów.
 

*Wyjątkiem jest być może Polska, która jest zainteresowana napływem siły roboczej. Tutaj każdy konkretny przypadek należy rozpatrywać osobno. Nam na przykład udało się to zrobić z innych powodów.

Jednocześnie w celu otwarcia rachunku dla firmy lub osoby fizycznej , w szczególności w takich krajach jak Czechy, Niemcy i Włochy wymagana jest osobista obecność cudzoziemca. Ale bez tego dokumenty są akceptowane w Polsce, na Słowacji i na Węgrzech. Przeczytaj więcej o funkcjach składania dokumentów online poniżej.

Jak pokazuje doświadczenie, procedura otwierania rachunku w polskim banku jest najbardziej zrozumiała i przejrzysta.

Dokumenty do otwarcia rachunku bankowego w UE (Polska)

Wszystkie instytucje bankowe w Polsce posiadają przejrzystą listę wymaganych dokumentów, którą można uzupełnić. Mianowicie:

  • Paszport wnioskodawcy.
  • Kod identyfikacyjny.
  • Imię Ojca.
  • Nazwisko panieńskie i imię matki.
  • Polski numer telefonu.
 

Uwaga! Aby otworzyć konto dla osoby małoletniej w banku w Polsce bez obecności, wymagane będą również dokumenty rodzica (opiekuna). Ale z reguły cudzoziemcy szukają pomocy w różnych firmach, które udzielają pomocy przy otwieraniu rachunków bankowych w Polsce, czy otwieraniu działalności gospodarczej na terenie tego kraju. Jedną z takich firm jest Workein, która może pomóc w założeniu konta bankowego, otwarciu osoby prawnej w Polsce, uzyskaniu zezwolenia na pobyt itp. Adres biura: ul. Puławska, 14, Warszawa, Polska. Następnie porozmawiamy o tym, czego pracownicy banku mogą wymagać od Ciebie przy otwieraniu konta.

Bądź przygotowany: pracownik banku może poprosić o dodatkowe dokumenty, na przykład zaświadczenie o pochodzeniu środków itp. Tutaj wyobraźnia menedżerów jest niewyczerpana. A najczęściej terminy składania brakujących dokumentów są minimalne.

Po przesłaniu e-mailem wszystkich zebranych dokumentów (zeskanowanych kopii) i wypełnieniu wniosku aplikacyjnego na stronie internetowej banku (w języku polskim) pozostaje tylko czekać z nadzieją na pomyślny wynik.

Ale nawet po przesłaniu dokumentów umożliwiających zdalne otwarcie rachunku bankowego można spodziewać się niespodzianki – zaproszenia do osobistego przyjścia i podpisania umowy. Jeśli nie jesteś w Polsce, dobrze byłoby mieć na terenie kraju pełnomocnika z notarialnym pełnomocnictwem w Twoim imieniu.

Uwaga! Banki nie podają treści pełnomocnictwa ani nie poprawiają go na etapie składania. O tym, że pełnomocnictwo „nie pasowało” przekonasz się dopiero wtedy, gdy bank odmówi otwarcia rachunku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE