Webinarium – jak się zapisać
Łowicka placówka organizuje spotkanie 23 maja w godzinach 11.00-12.00. Aby zapisać się na szkolenie, należy odwiedzić tę stronę, gdzie znajduje się formularz do wypełnienia. Dane, które należy obowiązkowo podać, to imię i nazwisko oraz adres e-mail. Ponadto konieczne jest zapoznanie się z klauzulą informacyjną art. 13 RODO.
Termin przyjmowania zgłoszeń do udziału w webinarium upływa 18 maja.
Webinarium – program
Szkolenie rozpocznie się od przekazania podstawowych informacji na temat omawianego konkursu. Następnie prowadzący spotkanie przedstawi, w jaki sposób poprawnie złożyć wniosek. Kolejny punkt programu stanowić będzie prezentacja zasad oceny projektu zgłoszonego do naboru. W przedostatnim z segmentów webinarium uczestnicy dowiedzą się, gdzie szukać informacji o Funduszach Europejskich. Na zakończenie szkolenia planowany jest panel pytań i odpowiedzi z udziałem przedstawicieli Departamentu ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Perspektywie 2014-2020.
Konkurs
Wnioski w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego będzie można składać od 25 maja do 1 czerwca 2022 r. Rozstrzygnięcie naboru zostało zaplanowane na październik 2022 r. O dofinansowanie mogą ubiegać się wszystkie podmioty, w tym osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych.
Na konkursie skorzystają, rzecz jasna, nie tylko podmioty prowadzące projekty zaklasyfikowane do otrzymania dotacji. Grupę końcowych beneficjentów konkursu stanowią bowiem dzieci w wieku przedszkolnym oraz nauczyciele i pracownicy zatrudnieni w tych placówkach.
Więcej szczegółów na temat konkursu można znaleźć tutaj.
Dotacje na edukację w powiecie bełchatowskim
Placówki edukacyjne mają ogromny wpływ na rozwój dziecka, na kształtowanie się jego osobowości, wrażliwości i umiejętności. Dzięki przebudowie budynku Szkoły Podstawowej w Janowie, z adaptacją pomieszczeń na przedszkole, powstało 30 nowych miejsc dla najmłodszych. 60 uczniów Technikum Ekonomiczno-Hotelarskiego w Bełchatowie wzięło udział w kursach zawodowych. Dzięki nim młodzież podniosła swoje kompetencje i poszerzyła umiejętności, a w efekcie zwiększyła swoje szanse na znalezienie po skończeniu szkoły dobrej pracy. W pięciu szkołach podstawowych w gminie Zelów zorganizowane zostały zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, rozwijające kompetencje cyfrowe oraz dydaktyczno-wyrównawcze, a szkoły otrzymały nowoczesne wyposażenie szkolnych pracowni. Wszystko to przyczyniło się do pełniejszej i bardziej efektywnej realizacji programów nauczania. Fundusze Europejskie wspierają prowadzenie zajęć rozwijających dla dzieci i uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz podnoszenie kompetencji nauczycieli. Dlatego warto wziąć udział w webinariach i konkursach organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: rpo@aplanmedia.pl.