Reklama

Jak Lightning Network zmieni twoje postrzeganie Bitcoina

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak Lightning Network zmieni twoje postrzeganie Bitcoina - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Mimo że słyszeliśmy już tak wiele dobrych rzeczy o Bitcoinie, kryptowaluta ma jeszcze długą drogę do przebycia.

Na przykład większość ludzi niecierpliwie czeka, aż BTC osiągnie globalną akceptację. Chcą cieszyć się niskimi opłatami transakcyjnymi i karkołomnymi prędkościami operacyjnymi. Jednak nikt nigdy tak naprawdę nie myśli o aspektach technicznych. Zapisz się na oficjalnej stronie, aby dowiedzieć się więcej.
W obecnej sytuacji sieć Bitcoin nie jest w stanie obsłużyć wielu transakcji. Istnieje granica, po przekroczeniu której operacje mogą się zatrzymać i spowodować niszczące skutki ekonomiczne. Być może zastanawiasz się, jak to w ogóle możliwe, ponieważ widzisz wiele osób wchodzących w interakcje z Bitcoinem na całym świecie.
Podczas gdy twoje obawy mogą być prawidłowe, kluczowe jest, aby zauważyć, że nie każdy używa technologii BTC do transakcji. Większość użytkowników trzyma Bitcoina jako towar dla jego wartości pieniężnej. Oznacza to więc, że ta kryptowaluta jest nadal bardzo rzadka w transakcjach.

Co by było, gdyby cały świat przyjął teraz technologię Bitcoin w pełni?
Jak już stwierdziliśmy, obecne specyfikacje techniczne Bitcoina nie mogą przetwarzać żądań transakcji wystarczająco szybko. Będziesz czekać od 10 do 60 minut, aby twoje żądanie przeszło. Dodatkowo, sieć blockchain Bitcoin nie jest w stanie obsłużyć wielu transakcji jednocześnie. Nie mówiąc już o 1 miliardzie użytkowników, o którym nieustannie marzą zwolennicy technologii.
Niektóre problemy, których prawdopodobnie doświadczymy, jeśli technologia Bitcoin stanie się globalna, to m.in.:

  • Niskie prędkości mogą zmusić ludzi do porzucenia platformy 
  • Zwiększone zużycie energii w sieci, co doprowadzi do wyższych opłat za transakcje 
  • Możliwy upadek z powodu ograniczeń technicznych Bitcoina 
  • Być może to właśnie tutaj pojawia się koncepcja Lightning Network.
 

Na czym polega technologia sieci błyskawic?
Koncepcja  Lightning Network jest z nami od 2016 roku. Twórcy technologii pracowali niestrudzenie od momentu jej wydania, aby uczynić ją idealnym rozwiązaniem. Ich głównym celem jest rozwiązanie wyzwań związanych z platformą Bitcoin blockchain. Technologia sieci Lightening network odpowiada na różne ograniczenia BTC, takie jak małe zdolności transakcyjne, niskie prędkości operacyjne i wiele innych. 
Lightening Network dodaje warstwę do sieci blockchain. Będąc drugą, jest zdolna do zrewolucjonizowania technologii Bitcoin do bardziej realnych zastosowań. Po zakończeniu, ta cyfrowa inicjatywa sprawi, że kryptowaluta Bitcoin będzie bardziej sensowna i atrakcyjna dla różnych stron na całym świecie. Zobaczymy wielu ludzi, którzy chcą posiadać Bitcoin, aby handlować nim na znakomitych giełdach kryptowalutowych.

Jak działa Lightening
Lightning różni się od podstawowej sieci Bitcoina w wielu aspektach. Po pierwsze, pozwala użytkownikom przeprowadzać wszystkie swoje transakcje poza blockchainem i transmitować tylko ostatnią z nich do zapisu. Praca poza głównym blockchainem odciąża go od dużego ruchu, a prędkość wzrasta wykładniczo. 
Doskonałe prędkości pozwalają sieci Lightning na błyskawiczne przetwarzanie transakcji. A to znacznie poprawia przepływ pieniędzy, powodując pozytywny wpływ na całą gospodarkę. Ponadto, zmniejszenie obciążenia pracą na podstawowej platformie blockchain minimalizuje zapotrzebowanie na energię i koszty. 

Co jeszcze może zrobić Lightning Network?
Po prostu bardzo dużo! Kluczowym powodem opracowania Lightning nigdy nie było przyspieszenie operacji ani uczynienie ich bardziej przystępnymi. Zamiast tego, założyciele chcieli uczynić Bitcoina bardziej użytecznym. Chcieli dodać więcej sposobów na wykorzystanie BTC w codziennym życiu. Na przykład, sieć będzie mieściła kilka narzędzi do tworzenia oprogramowania. 
Inżynierowie oprogramowania będą mogli tworzyć i sprzedawać różne aplikacje. Ponadto lightning ułatwi unowocześnienie technologii komunikacyjnych, takich jak zaawansowane VPN, i prywatne wiadomości, między innymi. 
Co ważne, ta lepsza sieć Bitcoin może sprawić, że pieniądze będą bardziej dostępne dla wszystkich, zwłaszcza w krajach rozwijających się. Nawet jeśli nie jest to główny cel, BTC może stać się bardziej powszechny w transakcjach biznesowych niż kiedykolwiek.

Przemyślenia końcowe 
Lightning Network to prawdziwie transformacyjna innowacja. Jest to dodatkowa warstwa na głównym blockchainie Bitcoina. Lightning wykonuje większość operacji poza podstawową siecią i transmituje tylko ostatnią do blockchaina w celu zapisu. Dzięki temu ruch na blockchainie znacznie spada, co przyspiesza tempo transakcji. 
Niski ruch oznacza również niskie zapotrzebowanie na energię. A to może uczynić BTC bardziej zrównoważonym dla lepszej przyszłości. Lightning network ułatwi również rozwój różnych aplikacji. Dodatkowo pojawią się nowe rozwiązania komunikacyjne, takie jak prywatne wiadomości peer-to-peer i sieci VPN.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE