Jak dbać o cerę jesienią i zimą?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak dbać o cerę jesienią i zimą? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Zabiegi wykonywane na twarz w okresie jesieni i zimy to bardzo ważne elementy w procesie pielęgnacji. Odnowienie wierzchniej warstwy, pozbycie się zanieczyszczeń i niedoskonałości, to tylko kilka składowych, o których warto pamiętać właśnie w tym czasie. Okres jesienny i zimowy to doskonały czas, by po upalnych temperaturach w końcu zadbać o naszą cerę.

Oczyszczanie skóry z niedoskonałości

Upalne lato bardzo często skłania kobiety do używania zdecydowanie zmniejszonej ilości kosmetyków. Jednak promienie słonecznie wpływają negatywnie na skórę, przyspieszają powstawanie zmarszczek oraz przesuszają ją. Dlatego, właśnie kiedy promienie słoneczne przestaną o sobie wyraźnie dawać znać, warto wówczas zadbać o swoją skórę i pozwolić jej się zregenerować.

Okres jesieni i zimy to według wielu dermatologów oraz kosmetologów świetny czas, by postawić na skuteczne złuszczanie martwego naskórka. Do złuszczania skóry możemy używać peelingów ziarnistych, enzymatycznych lub kwasów. Peelingi ziarniste, mechaniczne stosujemy poprzez pocieranie zawartymi w preparatach granulkami. Drobinki te delikatnie ścierają naszą skórę, pozbywając się zrogowaciałej skóry.

Dodatkową opcją są maski do twarzy stosowane w celu poprawienia jej kondycji – oczyszczenia, odżywienia, złagodzenia niekorzystnego wpływu środowiska, zniwelowania niepożądanych zmian (łojotok, rozszerzone naczynia krwionośne itp.) lub efektów starzenia się.

Peeling enzymatyczny - czym się charakteryzuje, dla kogo jest przeznaczony?

Ponadto mamy do dyspozycji peelingi enzymatyczne. Ten rodzaj kosmetyku jest przeznaczony dla wszystkich tych, u których nawet delikatne tarcie skóry powoduje intensywne zaczerwienienia i uszkodzenia naskórka. Dotyczy do głównie osób o cerze naczynkowej. Naczynka są dosyć płytko umiejscowione, przez co pocieranie skóry może potęgować rozgrzewanie tych właśnie miejsc.

Peeling enzymatyczny pozwoli delikatnie rozpuścić zrogowaciały naskórek. Konieczne jest jednak regularne stosowanie tego produktu, by mógł on właściwie zadziałać. Bardzo pozytywny skutek na skórę mają także kwasy. Znajdziemy je w różnych stężeniach, począwszy od tych niższych, aż po wyższe, dostępne jedynie w salonach kosmetologicznych pod okiem specjalistów.

Kwasy - popularny kosmetyk do złuszczania martwego naskórka

Używanie kwasów stało się popularne w Polsce i na świecie już kilka lat temu. Na początku dostęp do tego rodzaju środków oczyszczających skórę miały jedynie gabinety kosmetologiczne. Jednak z czasem niższe stężenia kwasów stały się powszechniejsze i dzisiaj mogą być stosowane w użytku domowym, wśród swoich czterech ścian.

Kwas nie tylko złuszcza wierzchni naskórek, ale także wpływa na wszelkie zanieczyszczenia pod skórą, znajdujące się w głębszych warstwach. Dzięki temu jest w stanie rozpuszczać zanieczyszczenia, zanim te wydostaną się na powierzchnię skóry, tworząc niedoskonałości.

Poza złuszczeniem skóry bardzo ważnym elementem pielęgnacji, szczególnie w okresie jesieni i zimy jest porządne nawilżanie. Dzięki temu po wykonaniu zabiegu kwasem nasza skóra będzie chłonna składników odżywczych, które jeszcze lepiej będą wnikać w głąb skóry.

Solidne złuszczanie i nawilżanie, to elementy, na które warto postawić właśnie w tym okresie. Dzięki czemu już wiosną będziemy mogli cieszyć się piękną, świeżą, promienną i zdrową cerą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE