Reklama

Jak bezpiecznie wnioskować o pożyczkę przez internet?

Opublikowano:
Autor:

Jak bezpiecznie wnioskować o pożyczkę przez internet? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Potrzebujesz pieniędzy i chcesz skorzystać z pożyczki online, ale boisz się, że Twoje dane wpadną w niepowołane ręce? Wyjaśniamy jak to wygląda.

Kilka kliknięć i dodatkowa gotówka znajdzie się na Twoim koncie osobistym? Tak właśnie działają pożyczki przez internet. Co warto o nich wiedzieć? Czy to bezpieczne rozwiązanie? Przekonaj się sam!

Dlaczego niektórzy ludzie boją się pożyczać pieniądze online?

Szybkie pożyczki online są bardzo popularne - decyduje się na nie coraz więcej Polaków, rezygnując tym samym z wizyty w placówce firmy pożyczkowej lub w oddziale banku. To dlatego, że cała procedura jest wygodna i szybka. Wystarczy, że złożysz wniosek online, dołączysz dane z dowodu osobistego i ewentualnie zaświadczenie o dochodach lub wyciąg z konta bankowego. Pieniądze możesz dostać nawet w kilkanaście minut po pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Dużo ludzi obawia się jednak powierzyć sieci tak wrażliwe dane, jak ich PESEL, numer dowodu czy wysokość comiesięcznych dochodów, a także numer konta czy informacje teleadresowe.

Boją się, że te dane zostaną przechwycone i wykorzystane przez jakiegoś oszusta, na przykład do zawierania w ich imieniu kolejnych pożyczek. Nie mają też zaufania do stron firm pożyczkowych – czy to naprawdę oficjalna witryna istniejącej firmy, a może jakieś wyłudzenie?

Dlatego, choć pożyczka przez internet zyskuje coraz więcej zwolenników, nie brakuje też sceptyków.

Jak to wygląda naprawdę? Czy pożyczki online są bezpieczne?

Pożyczki online są bezpieczne, o ile korzystasz z zaufanej, sprawdzonej firmy pożyczkowej. Nazw takich firm dostarczy Ci ranking pożyczek online – znajdziesz tam również informacje, które ułatwią Ci wybór najlepszego pożyczkodawcy. Należą do nich przede wszystkim: przedział kwot, o jakie możesz wnioskować, liczba dopuszczalnych rat i wysokość RRSO oraz oczywiście przykład reprezentatywny.

Możesz również na własną rękę sprawdzić, czy dany pożyczkodawca jest wpisany do Związku Firm Pożyczkowych. Jeśli tak – mamy gwarancję, że to nie jest firma krzak.

W przypadku sprawdzonych, zaufanych firm i – rzecz jasna – banków, weryfikowanie Twoich danych jest w pełni bezpieczne. Twoje dane są szyfrowane i nie wpadną w niepowołane ręce. Nawet gdyby ktoś próbował je przechwycić, zobaczyłby tylko szyfr – ciąg niezrozumiałych znaczków.

Dodatkowo firmy wymagają potwierdzenia danych za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Dzięki temu mają pewność, że nikt nie posługuje się dowodem osobistym osoby trzeciej.

Dlatego, jeśli tylko sprawdzisz pożyczkodawcę, masz gwarancję, że Twoje dane będą równie bezpieczne, jak gdybyś zawierał pożyczkę stacjonarnie w oddziale. Różnica będzie taka, że zaoszczędzisz sporo czasu oraz być może pieniędzy (pożyczki online są zwykle nieco tańsze).

Na jaką formę się decydujesz?

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE