Reklama

Istotne cechy wideodomofonu, o których mówi się mało albo w ogóle. Sprawdź, po czym rozpoznać sprzęt wysokiej jakości

Opublikowano:
Autor:

Istotne cechy wideodomofonu, o których mówi się mało albo w ogóle. Sprawdź, po czym rozpoznać sprzęt wysokiej jakości - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Urządzenia przeznaczone dla domu, takie jak nowoczesne domofony z wbudowaną kamerą, pełnią szereg ważnych i odpowiedzialnych funkcji. Głównym zadaniem tego rodzaju systemu jest zapewnienie użytkownikowi podglądu na to, co dzieje się wokół, a także sterowanie otwieraniem drzwi i bram. W związku z tym większość zainteresowanych koncentruje się na takich parametrach jak rozdzielczość ekranu, obecność diod podczerwieni... a nawet liczba dzwonków do wyboru. Tymczasem eksperci z 5Tech zalecają, aby przy zakupie zwrócić uwagę na jeszcze inne kwestie.

Moduł z kamerą musi posiadać specjalnie wzmocnioną konstrukcję, aby był odporny na czynniki zewnętrzne

Kaseta umieszczana przy wejściu do domu lub na teren posesji kryje w sobie mnóstwo wrażliwych podzespołów. Cały ten skomplikowany układ tranzystorów, przewodników i innych małych części po prostu musi pracować bez zakłóceń przez cały czas. Trzeba przy tym pamiętać, że zainstalowany i uruchomiony wideodomofon pozostaje wystawiony na oddziaływanie różnych uwarunkowań, które mogą zaburzyć jego funkcjonowanie. Naturalnie najbardziej prozaicznym spośród nich jest pogoda. Urządzenie pozostaje na zewnątrz, co wymusza na producentach tworzenie konstrukcji niewrażliwych na opady, mróz czy upał. Przykładowy zakres temperatury pracy wideodomofonu marki 5Tech wynosi od -40°C do 50°C – w naszym umiarkowanym klimacie tyle w zupełności wystarczy. Ponadto obudowa sprzętu powinna być dobrze zabezpieczona przed uderzeniami i innymi aktami wandalizmu. To z kolei wymaga zastosowania materiałów o podwyższonej wytrzymałości. Prawdopodobnie najczęściej wykorzystywanym do tego celu surowcem jest aluminium.

Bez komplet przewodów połączeniowych wideodomofon będzie bezużyteczny. Zweryfikuj zawartość zestawu

Rzecz jasna każde niekompletne zamówienie stanowi uzasadnioną podstawę do reklamacji. Jednak dobrą praktyką jest, aby w opakowaniu znajdowały się nie tylko elementy niezbędne do montażu i uruchomienia sprzętu, ale też kilka części zapasowych – na wypadek wykrycia pewnych wad lub zwyczajnego zużycia materiału po długim okresie intensywnego użytkowania. Wideodomofony, poza stacją bramową oraz panelem sterującym z ekranem dotykowym, posiadają szczegółową instrukcję, zasilacz sieciowy, przewody montażowe oraz uchwyty na monitor wewnętrzny. Nadzwyczaj istotne są elektrozaczepy, odpowiadające za otwieranie drzwi oraz bram po otrzymaniu sygnału z jednostki centralnej systemu z wideodomofonem. Niby niewielkie rozmiarem drobiazgi, a jednak bez nich całość posypałaby się jak przysłowiowy domek z kart.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE