Reklama

Inteligentny implant ślimakowy marki Cochlear – co to znaczy?

Opublikowano:
Autor:

Inteligentny implant ślimakowy marki Cochlear – co to znaczy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości

Implant ślimakowy nazywany jest także elektroniczną protezą słuchu. To małe, inteligentne urządzenie pozwala na leczenie niedosłuchu głębokiego oraz całkowitej głuchoty. Dzięki niemu Pacjenci mogą cieszyć się światem pełnym dźwięków i wieść normalne, radosne życie. Warto także wspomnieć, że w Polsce zabieg wszczepienia implantu ślimakowego jest w 100% refundowany przez NFZ.

Jak działa implant ślimakowy?

Implanty ślimakowe wykorzystywane są w leczeniu niedosłuchu odbiorczego oraz całkowitej głuchoty w przypadku, gdy ślimak w uchu wewnętrznym Pacjenta nie działa prawidłowo. W trakcie zabiegu chirurgicznego wszczepia się pod skórę, tuż za uchem Pacjenta, cienką tytanową płytkę – implant z elektrodami wewnątrzślimakowymi. Za małżowiną uszną chirurg umieszcza procesor dźwięku, który wyłapuje odgłosy płynące z zewnątrz i przekazuje je do implantu. Elektrody natomiast mają za zadanie przesyłać impulsy elektryczne wprost do ślimaka ucha, umożliwiając tym samym słyszenie.

Inteligentny implant ślimakowy

Implanty ślimakowe marki Cochlear to innowacyjne urządzenia, posiadające kilka typów elektrod do wyboru. Dzięki temu osoby borykające się z niedosłuchem lub głuchotą o różnym podłożu, mogą znów cieszyć się śpiewem ptaków i swobodną rozmową. Dodatkowym atutem jest możliwość łatwego usunięcia magnesu, co jest niezwykle istotne w trakcie badań MRI. Podczas rezonansu magnetycznego obecność magnesu implantu może powodować zaburzenia obrazowania, a także ból głowy (jeśli Pacjent będzie się poruszał w trakcie MRI). Implanty ślimakowe Nucelus firmy Cochlear wyposażone są w łatwo wyjmowane magnesy. Dodatkowo implanty ślimakowe Nucleus zostały dopuszczone do standardowych badań MRI (1,5 t) bez konieczności usuwania magnesu.

Inteligentny implant ślimakowynowoczesne możliwości

Ponieważ każdy człowiek jest inny, ma inne potrzeby oraz styl życia, inteligentne implanty ślimakowe dostosowują się do danej osoby. Procesory dźwięku Nucleus posiadają kilka metod mocowania między innymi specjalne zaczepy dla dzieci lub osób z małymi małżowinami usznymi. Dodatkowo Pacjenci mogą wybrać kolor obudowy procesora oraz skorzystać z akcesoriów umożliwiających aktywność w wodzie. Inteligentne implanty ślimakowe wyposażone są także w innowacyjne i zaawansowane technologicznie systemy dźwiękowe, które automatycznie dostrajają się do otoczenia. Dzięki temu umożliwiają chorym zarówno rozmowę w hałasie, jaki i swobodne słyszenie w czasie wietrznej pogody. Istnieje także możliwość połączenia procesora z iPhonem co sprawia, że użytkownik może przesyłać muzykę bezpośrednio do implantu, rozmawiać przez telefon, a także korzystać z wielu innych opcji urządzenia Apple. Warto także wspomnieć o aplikacji Nucleus Smart App, która pozawala na sprawną zmianę ustawień procesora, sprawdzenie indywidualnych, spersonalizowanych danych w Hearing Tracker oraz zlokalizowanie zgubionego procesora dźwięku.

Implanty ślimakowemarka Cochlear w Polsce

Od 1999 roku jedyny i wyłącznym dystrybutorem implantów firmy Cochlear w naszym kraju, jest spółka Medicus. Cochlear to światowy lider w produkcji nowoczesnych i inteligentnych implantów ślimakowych. Na świecie już ponad 400 000 Pacjentów korzysta z urządzeń tej australijskiej firmy.

Marka Medicus Expert z Wrocławia od wielu lat zajmuje się dystrybucją nowoczesnych protez słuchu. W ofercie firmy znajdują się nie tylko inteligentne implanty ślimakowe, ale także urządzenia zakotwiczone w kości Baha, implanty akustyczne, implanty protezy twarzoczaszki oraz przydatne akcesoria.

Chcesz się dowiedzieć więcej? Wejdź na naszą stronę MedicusExpert.pl lub odwiedź naszą klinikę pod adresem: pl. Strzelecki 24, 50-224 Wrocław

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE