Reklama

Ile średnio kosztuje OC w Bełchatowie?

Opublikowano:
Autor:

Ile średnio kosztuje OC w Bełchatowie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Cena OC jest uzależniona od wielu czynników. Jedne są mniej ważne, podczas gdy inne bardzo mocno wpływają na wysokość składki. Niewątpliwie bardzo istotne znaczenie dla kosztów, z jakimi wiąże się wykupienie obowiązkowej polisy, ma miejsce zamieszkania. Jak sytuacja wygląda w Bełchatowie? Ile średnio za OC musi zapłacić kierowca z tego miasta? Przeanalizujmy tę kwestię.

Jak wiadomo, ceny OC są różne w zależności od wielu czynników społeczno-demograficznych związanych z właścicielem pojazdu, jak i z samym autem – marką, modelem, kolorem czy wielkością silnika (wpływ pojemności silnika na cenę OC jest bardzo duży). W tej sytuacji określenie średniej ceny obowiązkowej polisy staje się problematyczne z uwagi na trudność ze wskazaniem, w jaki sposób powinno się wyznaczyć średnią. Żeby rozwiązać ten problem, proponujemy wykonanie kalkulacji składki dla modelowego kierowcy z Bełchatowa, a następnie porównanie jej wysokości z cenami OC w innych miastach przy zachowaniu tych samych informacji dotyczących kierowcy i samochodu.

Do przykładowej kalkulacji wzięliśmy 40-letniego, żonatego bełchatowianina z dwojgiem dzieci, który od 10 lat nieprzerwanie wykupuje OC, nie ma żadnych szkód na koncie i dysponuje pełnymi zniżkami ubezpieczeniowymi w wysokości 60%. Nasz kierowca poszukuje polisy dla Opla Astry wyprodukowanego w 2010 r. i wyposażonego w benzynowy silnik o pojemności 1400 cm3, którego łączny przebieg wynosi ok. 200 tys. km. Auto jest wykorzystywane wyłącznie w celach prywatnych i często są w nim przewożone dzieci.

Po wpisaniu do porównywarki ubezpieczeniowej informacji dotyczących samochodu i osoby właściciela szybko pojawiły się wyniki, z których wynika, że najtańsze OC dla naszego kierowcy kosztuje dokładnie 485 zł, podczas gdy następne 500 zł, a trzecie z kolei pod względem ceny – 514 zł. Dwie pierwszy polisy dodatkowo zawierają ubezpieczenie assistance w podstawowym zakresie. Przedstawione kwoty powinno się uznać za wysokie czy niskie? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, zestawmy je z sumami, jakie przyszłoby wyłożyć naszemu kierowcy, gdyby mieszkał w innych miastach.

Przykładowo, w Warszawie musiałby zapłacić za to samo OC co najmniej 653 zł, czyli o prawie 200 zł więcej niż w Bełchatowie. Z kolei w porównywalnym pod względem liczby mieszkańców Zamościu nasz kierowca mógłby nabyć ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za zaledwie 378 zł, a w nieco większym Głogowie – za 546 zł. Widać więc, że ceny obowiązkowej polisy w Bełchatowie należą do konkurencyjnych i nie są ani zbyt wysokie, ani rekordowo niskie. W razie wysokiej składki warta rozważenia jest zmiana towarzystwa OC.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE