Reklama

Reklama

Ile kosztuje fizjoterapeuta i kiedy warto się do niego udać?

Opublikowano: pt, 30 lip 2021 18:29
Autor:

Ile kosztuje fizjoterapeuta i kiedy warto się do niego udać? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Ból kolan, kręgosłupa lub nagła kontuzja podczas uprawiania sportu - kiedy warto zgłosić się do fizjoterapeuty? Podpowiadamy, czym zajmuje się fizjoterapeuta i ile kosztuje wizyta. Sprawdź nasz przewodnik.

Reklama

Czym zajmuje się fizjoterapeuta? 

Fizjoterapeuta to zawód medyczny. Fizjoterapeutą może zostać osoba, która uzyskała odpowiednie kwalifikacje i nabyła wydawane przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów prawa do wykonywania zawodu. Pacjentami mogą zajmować się jedynie specjaliści, którzy ukończyli studia wyższe. 

Zawód fizjoterapeuty polega na leczeniu metodami nieoperacyjnymi i niefarmakologicznymi. Celem pracy fizjoterapeuty jest walka z bólem i ograniczeniami ruchowymi oraz poprawa kondycji psychofizycznej pacjenta. W swojej pracy fizjoterapeuta wykorzystuje terapię manualną, ruch, światło, wodę czy też inne zabiegi. 

Fizjoterapia wykorzystuje naturalne formy terapii do leczenia zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego, poprawy wydolności organizmu i jego rozwoju ruchowego oraz zapobiegania powikłaniom obniżającym sprawność fizyczną chorego. 

Kiedy udać się do fizjoterapeuty? 

Do fizjoterapeuty warto udać się w związku z różnymi bólami np. bólami kręgosłupa, kolan, bioder, barków. Z usług fizjoterapeuty stale korzystają sportowcy, którzy zmagają się z urazami czy kontuzjami. Fizjoterapeuta pomoże także w przypadku rehabilitacji pourazowej, w likwidacji stanów zapalnych i obrzęków. Do specjalisty z tej dziedziny udajemy się także z chorobami mięśni i stawów, ze zwyrodnieniami, osteoporozą lub patologiami w obrębie kręgosłupa (np. skolioza). 

Fizjoterapeuta pomaga również kobietom w ciąży oraz po porodzie, a także osobom starszym. 

Przed wizytą u specjalisty należy sprawdzić jego kwalifikacje i prawa do uprawiania tego zawodu, warto również zapoznać się z opiniami na jego temat. 

Ile kosztuje fizjoterapeuta? 

Koszt wizyty u fizjoterapeuty zależy od lokalizacji. W dużych miastach ceny usług są wyższe niż w mniejszych miejscowościach. Pierwsza wizyta kosztuje od około 80 zł do 150 zł. Zabiegi, terapia, masaże to koszt od 100 zł za pojedynczą sesję. 

W wielu przypadkach pojedyncza wizyta to nie koniec współpracy z fizjoterapeutą. Zazwyczaj terapia trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Systematyczne korzystanie z jego usług może być sporym wydatkiem, obciążającym domowy budżet o kilkaset złotych miesięcznie. 

Komfort życia bez bólu i poprawa swojego zdrowia są kluczowym elementem codziennego funkcjonowania, więc oszczędzanie na terapii czasem po prostu nie wchodzi w grę. Jeśli nasza sytuacja finansowa nie pozwala na korzystanie z takiej formy rehabilitacji, a jest ona niezbędna, warto sprawdzić kalkulator pożyczek na stronie https://www.provident.pl/kalkulator-pozyczki i zapoznać się z aktualnymi ofertami. Alternatywna metoda finansowania może wspomóc w takiej potrzebie. Pamiętajmy jednak, by wchodzić we współpracę jedynie z zaufanymi firmami. Tak, by mieć pewność uczciwości! Korzystajmy z pomocnych narzędzi, koszty obliczajmy w kalkulatorze pożyczek, czytajmy opinie na temat danej firmy. W ten sposób zapewnimy sobie maksymalne bezpieczeństwo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE