Reklama

GKS Bełchatów spada z ligi!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

GKS Bełchatów spada z ligi! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Już w poprzednim sezonie utrzymanie GKS-u Bełchatów było sporym sukcesem tej drużyny. Jak podkreślił trener tego klubu – cud dwa razy się nie zdarza, dlatego też tym razem Górniczy Klub Sportowy nie uratował się przed spadkiem. Przyszłą kampanię GKS spędzi na boiskach 2. Ligi, o ile klub przystąpi do tych rozgrywek.

Utrzymanie przegrane na własnym boisku?


W tym sezonie drużyna GKS Bełchatów od początku była jednym z głównych kandydatów do spadku z 1. Ligi, ale trzeba przyznać, że start sezonu nie wskazywał tak słabej końcówki. Mniej więcej do połowy kampanii – to Resovia miała większe szanse na pożegnanie z 1. Ligą, jednak beniaminek z Rzeszowa znacząco poprawił swoje występy w rundzie wiosennej.


Jednym z głównych czynników, które sprawiły, że drużyna z Bełchatowa nie ma już szans w walce o utrzymanie, jest kwestia gry na swoim boisku. Brunatni w tym aspekcie są zdecydowanie najgorszym zespołem w całej stawce. Podczas 17 meczów domowych wywalczyli zaledwie 11 punktów, na które składają się trzy wygrane, dwa remisy i aż 12 porażek, w tym pięć kolejnych z rzędu. Takie liczby nie pozwoliły im realnie walczyć o przetrwanie. Bełchatowianie mogą mieć pretensję tylko i wyłącznie do siebie, ponieważ na wyjazdach wcale nie było tak tragicznie.


Druga najgorsza drużyna w klasyfikacji meczów domowych, czyli Stomil – wywalczył 16 punktów, a więc o pięć oczek więcej od ekipy z Bełchatowa. Typowanie spotkań z udziałem tego zespołu w większości kończyło się wygraną drużyny przyjezdnej, na co często zwracali uwagę analitycy zakładów bukmacherskich!

Na wyjazdach tragedii nie było!

O wiele trudniej było poprawnie ocenić szanse na spotkaniach tej drużyny w meczach wyjazdowych, o czym kilka razy mogli się przekonać miłośnicy zakładów bukmacherskich. GKS Bełchatów kilka razy zaskoczył, pomimo tego, że kursy bukmacherskie zdecydowanie wskazywały na porażkę tego zespołu.

Brunatni w klasyfikacji meczów wyjazdowych wywalczyli 14 oczek w 16 spotkaniach, a taki bilans gwarantował im 15. miejsce w tej klasyfikacji. Od Resovii, która zajęła tutaj ostatnią pozycję, uzbierali więcej o sześć oczek. Jak widać, kwestię utrzymania przegrali na swoim boisku, co zaskoczyło wszystkich analityków piłkarskich na stronie takiej jak PZbuk bukmacher.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE