Reklama

Fundusze Unijne jako źródło finansowania działalności przedsiębiorstw w powiecie bełchatowskim i ich wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy regionu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Fundusze Unijne jako źródło finansowania działalności przedsiębiorstw w powiecie bełchatowskim i ich wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy regionu  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Założenie i prowadzenie własnej firmy nie jest najłatwiejszym zadaniem. Najczęstszą przeszkodą, która powstrzymuje przedsiębiorców są pieniądze. Niestety, bez funduszy ciężko jest rozkręcić biznes. Unia Europejska stworzyła mechanizmy finansowe, których zadaniem jest wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności firm. Fundusze unijne odpowiadają na realne potrzeby przedsiębiorców, są to usługi doradcze, działania związane z internacjonalizacją, ale też promocja regionu oraz firm na rynkach zagranicznych. Bez wsparcia unijnego nie udałoby się zrealizować wielu projektów, bo firmom trudno jest zgromadzić własne środki. Każde przedsiębiorstwo może liczyć na wsparcie w rozwoju swojego biznesu. Trzeba mieć tylko pomysł, motywację i dobry projekt. Tak jak PAMAPOL S.A. z powiatu bełchatowskiego.

Nowe dania gotowe

Pamapol S.A. jest jednym z liderów dań gotowych w Polsce. Produkuje dania gotowe, a także konserwy mięsne, pasztety, zupy gotowe oraz warzywa konserwowe. Aby sprostać zmieniającym się oczekiwaniom konsumentów, firma musi się rozwijać. Pamapol inwestuje w badania i nowatorskie produkty. Firma opracowała projekt nowatorskiej gamy dań typu convenience o wysokich walorach prozdrowotnych. Żywność convenience to nowoczesne produkty jednorazowe, jednoporcjowe, nadające się do zjedzenia na ulicy lub podczas przerwy w pracy. Projekt objął kilka etapów prac. Rozpoczęto od opracowania składu recepturowego dań typu convenience, dotyczyło to ośmiu zup warzywnych typu krem o wysokim potencjale prozdrowotnym. Zupy musiały być smaczne i zdrowe. Dobór warunków procesu otrzymywania dań uzyskano podczas etapu badań przemysłowych w skali wielkolaboratoryjnej. Dobrano optymalne opakowania dla nowej gamy produktów. Konieczne było również prognozowanie terminów przydatności do spożycia nowych produktów. Następnie zweryfikowano proces produkcji dań gotowych w warunkach rzeczywistych, zoptymalizowano oraz określono warunki brzegowe gwarantujące otrzymywanie produktów o najwyższej jakości.

Profity

Opracowane w ramach projektu nowatorskie dania typu convenience, dzięki zwiększeniu udziału w diecie pełnowartościowych produktów spożywczych, wpływają pozytywnie na zdrowie społeczeństwa. Jednorazowa i jednoporcjowa żywność produkowana i sprzedawana jest w formie szybkiej, bezpiecznej i łatwej do przygotowania. Nowy trend wpasowuje się w współczesny styl polskich konsumentów fit chcących jeść mniej, ale zdrowiej. Z tego powodu małe opakowania, ale charakteryzujące się wysoką jakością i oryginalnością zdobywają nie tylko rynek, ale i serca konsumentów.

Dotacje z UE

Nasze najbliższe otoczenie zmienia się na dobre dzięki funduszom unijnym. Dzięki dotacjom przedsiębiorcy mają szanse na opracowanie nowych produktów i chętniej rozwijają swoją działalność. Całość projektu pn. „Opracowanie przez Pamapol S. A. nowatorskiej gamy dań typu convenience o wysokich walorach prozdrowotnych” została zrealizowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Wartość projektu to 2 458 679,05 zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 1 288 833,68 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE