Reklama

Dlaczego warto stosować miód faceliowy?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego warto stosować miód faceliowy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Miód faceliowy należy do miodów kwiatowych i przez wielu znawców nazywany jest miodowym królem. Tak jak pozostałe miody nektarowe, również ten jest z reguły dość jasny i odznacza się bardzo intensywnym aromatem. Nie ulega wątpliwości, że jest to jeden z najbardziej cenionych gatunków miodu. Na czym zatem polega jego fenomen?

Miód pod lupą

Miód faceliowy produkuje się z facelii. W Polsce jej najpopularniejszą odmianą jest tzw. facelia błękitna, którą uznaje się niemal za królową roślin miododajnych. Jej nektarowa wydajność jest wręcz ogromna, a sam okres wegetacji stosunkowo krótki. Miód powstający z nektaru facelii jest niezwykle delikatny o lekko kwaskowatym smaku i zniewalającym, kwiatowym zapachu. Jego barwa oscyluje najczęściej pomiędzy odcieniem jasnożółtym a lekko zielonkawym.

Właściwości lecznicze miodu faceliowego

Miód z facelii nie bez przyczyny nazywany jest miodowym królem. Z pewnością jest to jeden z najbardziej cenionych gatunków w naszym kraju. Z racji tego, żę miód ten świetnie obniża ciśnienie, powinny go stosować osoby, które mają problemy z nadciśnieniem tętniczym. Ponadto rewelacyjnie wzmacnia odporność, a także zapobiega ostrym stanom zapalnym górnych dróg oddechowych. Jego bakteriobójcze właściwości są znane od tysięcy lat. Dzięki wysokiej zawartości choliny bardzo dobrze chroni i oczyszcza wątrobę, między innymi przy ostrych zatruciach. Miód z facelii sprawnie wspomaga również leczenie różnorodnych chorób układu pokarmowego, takich jak wrzody żołądka i dwunastnicy, a także nieżyt żołądka, problemy z woreczkiem żółciowym czy też z trzustką. Jest on również wyjątkowo pomocny w procesie leczenia astmy oskrzelowej. Miód ten z powodzeniem jest także stosowany w profilaktyce i leczeniu chorób związanych z układem krążenia, cz też z niewydolnością mięśnia sercowego oraz miażdżycą. Zawarte w tym złocistym płynie jony magnezowe i kobaltowe świetnie pobudzają czerwone ciałka krwi. Warto zatem spożywać miód z facelii po intensywnym wysiłku, zarówno tym fizycznym, jak i intelektualnym. Wielbicieli używek tj. alkohol czy papierosy z pewnością ucieszy wiadomość, że miód ten bardzo sprawnie obniża ich toksyczne działanie niemal natychmiast po spożyciu.

Zastosowanie miodu z facelii

Ten wyjątkowy gatunek miodu z powodzeniem może być również wykorzystywany w kuchni. Jak składnik ciast, napojów czy potraw mięsnych świetnie komponuje się z typowymi polskimi smakami. Miodu warto z pewnością używać w okresach grypowych lub podczas różnego rodzaju niedyspozycji chorobowych jako zamiennik cukru w herbacie. Na pewno nikogo nie trzeba przekonywać jak zdrowy i pożyteczny jest ten gatunek miodu. Pyszny i zdrowy -miód z facelii powinien znaleźć się w każdej kuchni. Nie wiesz gdzie kupić? Wejdź na https://www.sloikmiodu.pl/miod-faceliowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE