Reklama

Dlaczego warto kupić dom u dewelopera?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego warto kupić dom u dewelopera? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Każdego roku wiele osób decyduje się na zakup własnego domu. W takim przypadku opcje są dwie - zakup nieruchomości z rynku wtórnego lub pierwotnego. Jak się okazuje, mają one swoje wady i zalety, dlatego przed dokonaniem wyboru warto rozważyć opcje. Jeśli cenisz sobie jednak wysoką jakość i nowoczesną, najlepszym rozwiązaniem jest dom u dewelopera.

Jeśli planujesz zakupić własną nieruchomość, z pewnością staniesz przed wyborem pomiędzy rynkiem pierwotnym a wtórnym. To niezwykle ważna decyzja, ponieważ dom kupowany jest na długie lata, a więc duże znaczenie ma trafność inwestycji. Obecnie w większości miast dostępne są zarówno nowe domy na sprzedaż, jak i mieszkania deweloperskie, dzięki czemu z pewnością znajdziesz odpowiednie miejsce do życia dla siebie. Okazuje się, że takie rozwiązanie ma wiele zalet, ponieważ pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i energii.

Nieruchomość pod klucz dostosowana do indywidualnych potrzeb

Kupując nieruchomość na rynku wtórnym, trzeba liczyć się z koniecznością dostosowania swoich potrzeb do ofert dostępnych na rynku. Z tego względu mając dość wysokie wymagania, dużo lepszym pomysłem będzie zakup nowego domu u dewelopera. Korzystając z takiego rozwiązania, zwykle można zrealizować swoje oczekiwania zarówno w kwestiach technicznych czy energooszczędnych, jak i układu pomieszczeń oraz rodzaju wykorzystywanych materiałów wykończeniowych. Innym rozwiązaniem jest odbiór nieruchomości w stanie deweloperskim, aby samodzielnie dokończyć pozostałe prace.

W przypadku osób, które chciałoby otrzymać gotowy do zamieszkania dom, najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli umowa obejmuje również wykończenie. Dzięki temu nie trzeba szukać fachowców, samodzielnie kupować materiałów i pilnować pracowników, aby efekt był w pełni zadowalający. Wszystkie obowiązki związane z przygotowaniem projektu, jak i realizacji poszczególnych prac i nabycie wyposażenia będzie spoczywać na firmie deweloperskiej.

Dom od dewelopera - formalności zmniejszone do minimum

Kolejną kwestią, dla której warto zdecydować się na dom od dewelopera, jest lokalizacja nieruchomości. Wiele z inwestycji jest położona w niewielkiej odległości od centrum miast, a jednocześnie blisko natury. Korzystając z takiej oferty, unikniesz podatku od czynności cywilnoprawnej, co zawsze trzeba doliczyć przy zakupie posesji z rynku wtórnego. W wielu przypadkach okazuje się, że nowo wybudowane przez dewelopera domy kosztują znacznie mniej.

Poza nowoczesnym wyposażeniem i atrakcyjną lokalizacją, domy od dewelopera bardzo często kuszą minimum formalności, jakie trzeba wypełnić. W tym przypadku nie ma konieczności weryfikacji aktu notarialnego dotychczasowego właściciela czy też sprawdzać zapisków w księgach wieczystych. Nie trzeba też kompletować innych dokumentów, takich jak brak zaległości w opłatach oraz zaświadczeń o wymeldowaniu wszystkich domowników. Praktycznie wszystko załatwiane jest w siedzibie firmy deweloperskiej. Jednocześnie nabywca otrzymuje prospekt informacyjny uwzględniający szczegóły dotyczące zamieszkania i opłat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE