Reklama

Czym karta EKUZ różni się od polisy turystycznej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czym karta EKUZ różni się od polisy turystycznej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Gdy wyjeżdżamy na wakacje, często mamy w głowie myśl dotyczącą ubezpieczenia. W końcu wypadki chodzą po ludziach, a zawsze warto być zabezpieczonym, szczególnie podczas pobytu w obcym kraju. Spora część Polaków decyduje się na wyrobienie karty EKUZ, co jest dobrą praktyką. Należy jednak wiedzieć, czym różni się ona od polisy turystycznej.

Czym jest karta EKUZ?

Karta EKUZ to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Przede wszystkim daje nam ona możliwość skorzystania z opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej, a także w Norwegii, Szwajcarii, Liechtensteinie oraz na Islandii.

Wyrobienie takiej karty jest bardzo proste. Karta ekuz (więcej na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/) przysługuje każdej osobie, która posiada ubezpieczenie zdrowotne w Narodowym Funduszu Zdrowia. Na stronie NFZ możemy dokładnie sprawdzić, jakie rzeczy obejmuje ta karta. To ważne, ponieważ elementy ubezpieczenia różnią się w zależności od tego, do jakiego kraju się wybieramy.

Jeżeli po kartę EKUZ zgłosiliśmy się do oddziału stacjonarnego, to zostanie ci ona wydana od ręki. W sytuacji, gdy zależy nam na czasie, jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Jeśli jednak do naszego wyjazdu zostało jeszcze dużo czasu, to możemy zdecydować się na złożenie wniosku online. Wówczas karta zostanie wysłana na wskazany przez nas adres, jednak musimy liczyć się nawet z miesiącem oczekiwania.

Karta EKUZ ma dość ograniczone działanie, jednak warto jest ją wyrobić, choćby w myśl zasady, że nawet jeżeli nam nie pomoże, to z pewnością nie zaszkodzi. Nie ma jednak co ukrywać, polisa turystyczna ma nam do zaoferowania znacznie więcej.

Polisa turystyczna a karta EKUZ

W ramach karty EKUZ otrzymamy pomoc w szpitalu, jednak jedynie w określonych przypadkach. Może się bowiem zdarzyć sytuacja, gdy będzie nam potrzebna pomoc, jednak akurat w danym państwie ten zabieg nie będzie uwzględniony w ramach karty EKUZ. Wówczas przyjdzie nam za niego zapłacić, często bardzo duże pieniądze.

W przypadku polisy turystycznej powinna nam ona zapewniać następujące rzeczy:

  • Pełną refundację kosztów leczenia,
  • Pokrycie kosztów leczenia prywatnego,
  • Zorganizowanie dodatkowych dni pobytu w hotelu, jeśli sytuacja tego wymaga,
  • Zapewnienie tłumacza do rozmowy z lekarzem,
  • Przebukowanie biletu powrotnego do domu,

Pamiętaj, że ubezpieczenie turystyczne przede wszystkim powinno zagwarantować ci święty spokój. Podczas wyjazdu masz skupić się na odpoczynku, a nie na myśleniu o tym co zrobisz, gdy coś pójdzie nie po twojej myśli. Dlatego też karta EKUZ w naszym mniemaniu nie jest wystarczającym sposobem na beztroskie wakacje. Zakup polisy turystycznej zdaje się być zdecydowanie lepszym pomysłem, ponieważ w ten sposób zyskamy pełen komfort podczas wyjazdu.

Ubezpieczenie turystyczne bez najmniejszego problemu kupimy w internecie. Warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, aby ocenić, jaka oferta będzie dla nas najkorzystniejsza. Polecamy również zajrzeć na następującą stronę: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/ubezpieczenie-na-wyjazd-za-granice/69.html.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE