Reklama

Reklama

Czy warto wysłać młodzież na kolonię żeglarską?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy warto wysłać młodzież na kolonię żeglarską? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Patrząc na swoje dzieci aż trudno uwierzyć w to, że rosną one w tak szybkim tempie. Czy to możliwe, żeby ten berbeć, który do niedawna nawet nie potrafił wypowiedzieć ani jednego słowa, nagle chciał jechać na kolonie żeglarskie? Tak, dzieci rosną szybko i w pewnym momencie jasno dadzą rodzicom do zrozumienia, czego chcą i pragną. Czy warto wysłać młodzież na kolonię żeglarską?

Reklama

 

Samodzielny wyjazd

Szok! Dziecko chce wyjechać bez rodziców! "Samodzielny" wyjazd bez mamy, która sprawdzi, czy dziecko ma czyste ubrania i bez taty, który przytuli, kiedy dziecko upadnie na kolana. Tak to wygląda mniej więcej w głowach rodziców, którzy zamartwiają się tym, czy dziecko sobie poradzi.

Prawda jest taka, że dopóki dziecko nie zostanie umieszczone na takim "samodzielnym" wyjeździe, to nie będziemy zdawać sobie sprawy z tego, czy młodzieniec będzie w stanie sobie faktycznie poradzić.

Poza tym, dziecko nie będzie tam samo. Dookoła będą jego rówieśnicy, a także wykwalifikowana kadra opiekuńcza, która będzie ciągle sprawowała nad nimi opiekę. Dzieci nigdy nie będą same, więc nie trzeba wykazywać nadmiernej troski.

Czas na wyjazd

Z drugiej strony — nigdy nie należy zmuszać dziecka do wyjazdu. Tak, nasz siostrzeniec miał sześć, siedem lat, kiedy po raz pierwszy wyjechał na takie kolonie żeglarskie i wrócił z nich radosny, uśmiechnięty, a na dodatek chciał jeszcze i jeszcze. Moje dziecko nie będzie w takim razie gorsze. Ups! Tylko że nasze dziecko wcale nie czuje takiej potrzeby wyjazdu. Co więcej, stawia ono zdecydowany opór i kategorycznie odmawia wyjazdu. Co zrobić w takiej sytuacji? Nic.

Tak, kolonie żeglarskie mogłyby stanowić doskonałą okazję do tego, aby dziecko mogło fantastycznie spędzić czas, ale jeżeli to sygnalizuje niegotowość, to w żaden sposób nie można jego do niczego przymuszać. Chociażby nie wiadomo jakie atrakcje dzieciom zapewnić, dziecko z takiego wyjazdu może wrócić z jeszcze większą traumą, niż miało ono na początku. Nawet najlepszy wychowawca nie będzie w stanie zamazać u dziecka złych wspomnień.

Pasja do żeglugi

Kolonie żeglarskie to doskonała propozycja dla wszystkich dzieci, które kochają wodę. Dla takich dzieci, które chcą sobie dać szansę na poznanie nowych, przydatnych umiejętności. Żeglowanie po bezkresnych jeziorach, morzach i oceanach daje niesamowitą satysfakcję. Przy czym samodzielna żegluga dozwolona jest tylko wtedy, kiedy ma się odpowiednie uprawnienia — patenty do tego.

Podczas takich kolonii żeglarskich dziecko będzie miało okazję do tego, aby poznać ten fascynujący sport od nowa. Niektóre ośrodki umożliwiają najstarszym uczestnikom zdobycie odpowiednich patentów, które mogą stać się podstawą do tego, aby w przyszłości rozwijać swoje umiejętności.

Jeżeli ktoś więc szuka kreatywnego zajęcia dla swojej pociechy, to może sprawdzić kolonie żeglarskie, które organizowane są na Mazurach. Dziecko na pewno nie będzie się nudziło podczas wyjazdu, a być może przy tej okazji będzie mogło w przyszłości swoje nowo zdobyte umiejętności zaprezentować rodzicom.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy