Czy warto kupić mieszkanie w Bełchatowie? Analizujemy lokalny rynek nieruchomości.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy warto kupić mieszkanie w Bełchatowie? Analizujemy lokalny rynek nieruchomości. - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Planujesz zakup mieszkania w Bełchatowie? Analizujemy, jak wygląda lokalny rynek nieruchomości i ceny mieszkań oraz podpowiadamy, w których dzielnicach warto kupić lokal do użytku własnego i pod wynajem.

Bełchatów to miasto powiatowe w województwie łódzkim. Obszar o wielkości 34,64 km2 jest zamieszkiwany przez 52 567 mieszkańców (dane GUS z 10.01.2024). Miejscowość jest położona niecałe 60 km od Łodzi i 25 km od Piotrkowa Trybunalskiego. Świetna komunikacja za sprawą autostrady A1 sprawia, że chętnie kupują tu mieszkania osoby pracujące na co dzień w większych miastach regionu. Bełchatów znany z kopalni węgla odkrywkowego i licznych lasów stwarza dobre warunki do życia oraz zachęca atrakcyjnymi cenami nieruchomości. Gdzie kupić mieszkanie w Bełchatowie? Analizujemy lokalny rynek nieruchomości i ceny mieszkań.

Rynek nieruchomości w Bełchatowie

Największy udział w rynku nieruchomości w Bełchatowie mają nadal nieruchomości z rynku wtórnego. W architekturze miasta dominuje zabudowa wielomieszkaniowa w centrum i kameralne budynki nisko kondygnacyjne w dalszych dzielnicach. Charakterystyczne są także osiedla domów jednorodzinnych i segmentów z ogródkami, które chętnie wybierają rodziny z dziećmi (m.in. osiedle Edwardów). Miasto jest także obszarem aktywnej działalności deweloperów. Nowe mieszkania cieszą się m.in. zainteresowaniem osób, które decydują się zamieszkać pod Łodzią. Przeprowadzka do Bełchatowa pozwala zaoszczędzić na kosztach życia, a doskonała komunikacja sprawia, że dojazdy są wygodne i szybkie.

Ceny mieszkań w Bełchatowie

Bełchatów zachęca inwestorów atrakcyjnymi cenami mieszkań. Jak wynika z danych portalu gethome.pl, średnia cena mieszkań wynosi tu 5,5 tys, zł/m2. Najdroższe są 1-pokojowe mieszkania. Za kawalerkę zapłacimy 7 tys. zł/m2. Najpopularniejsze 2 i 3-pokojowe mieszkania są dostępne w cenie 5 tys. zł/m2. Najtaniej wychodzi zakup mieszkania 4-pokojowego. Za większy metraż zapłacimy jedynie 4 tys. zł za m/2, co w porównaniu do większych miast regionu, wydaje się nader atrakcyjną ceną. Wystarczy porównać ceny w pobliskiej Łodzi https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/lodz/, gdzie średnia cena za metr mieszkania wynosi już 10 tys. zł. Nie dziwi więc, że mieszkańcy stolicy regionu, chętnie decydują się na zakup nieruchomości w mniejszej miejscowości i dojazd do pracy.

W jakiej dzielnicy kupić mieszkanie?

Bełchatów podzielony jest na cztery dzielnice: Grocholice, Śródmieście, Bełchatówek i Dobrzelów. Pozostałe jednostki administracyjne tworzą 23 osiedla. Pierwsze z nich powstały w latach 60 XX wieku, kolejne w latach 70. i 80. wraz z dynamicznym wzrostem populacji miasta i otwarciem Kopalni Węgla Brunatnego „Bełchatów” i Elektrowni „Bełchatów”. Śródmieście koncentruje większość budynków administracyjnych i ofertę handlowo-usługową. Osiedle Wolność łączy nowoczesne inwestycje ze starszą zabudową. Osiedle 1-go Maja i Osiedle Bińków to klasyczna zabudowa wielomieszkaniowa. Ich mieszkańcy doceniają wygodę życia, jaką daje bliskość sklepów oraz placówek jak żłobek, przedszkole czy szkoła. Osiedle Przytorze wyróżnia się dużą ilością zieleni i stwarza dobre warunki do rekreacji. Ceny nieruchomości w Bełchatowie różnią się w zależności od lokalizacji. Co do zasady najdrożej jest w centrum. Tańsze adresy to ościenne osiedla jak m.in. Czapliniec, Osiedle Zamoście czy Osiedle Olsztyńskie. Ich mieszkańcy mogą jednak liczyć na większy spokój oraz dogodny dojazd do obwodnicy i dalej autostrady.

Mieszkanie pod wynajem w Bełchatowie

Czy w Bełchatowie opłaca się kupić mieszkanie pod wynajem? Niskie ceny mieszkań sprawiają, że zakup mieszkania inwestycyjnego w Bełchatowie jest atrakcyjnym sposobem na lokatę kapitału. Mieszkania z każdym rokiem nabierają na wartości, a znormalizowane ceny czynszu pozwalają osiągnąć wysoką stopę zwrotu z inwestycji. W gronie potencjalnych najemców znajdują się zarówno mieszkańcy Bełchatowa, jak i osoby dojeżdżające do pracy do Łodzi lub Piotrkowa Trybunalskiego. Planując inwestycję, zwróć na potrzeby przyszłych mieszkańców lokalu. Rodziny z dziećmi z pewnością docenią bliskość placówek edukacyjnych i sklepów. Single i osoby pracujące chętniej wynajmują mieszkanie w Śródmieściu w pobliżu dworca i przystanków komunikacji miejskiej lub wylotu na autostradę. Dla seniorów ważna będzie dostępność placówek medycznych i bezpieczeństwo okolicy.

Czy warto kupić mieszkanie w Bełchatowie?

Niskie ceny mieszkań i dobra komunikacja z innymi miastami regionu sprawiają, że Bełchatów staje się coraz popularniejszy jako miejsce zamieszkania. Rosnące zainteresowanie przekłada się na coraz większą ofertę deweloperów i stabilny wzrost wartości mieszkań, dzięki czemu zakup nieruchomości będzie dobrą inwestycją. Planujesz zakup mieszkania na wynajem? Korzystny stosunek ceny nieruchomości do wysokości czynszu sprawia, że mieszkania w Bełchatowie mogą poszczycić się wysoką stopą zwrotu inwestycji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE