Reklama

Czy należy bać się pożyczek przez internet?

Opublikowano:
Autor:

Czy należy bać się pożyczek przez internet? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Pieniądze można pożyczyć na wiele sposobów – od rodziny, znajomych lub korzystając z instytucji pozabankowych. Tak zwane chwilówki, czyli pożyczki udzielane bardzo szybko, bez zbędnych formalności od lat spotykają się z różnymi opiniami. Czy rzeczywiście należy bać się finansowania ze strony takich firm?

Jak szybko uzyskać kredyt?

Uzyskanie kredytu w dzisiejszych czasach jest niezwykle proste. Skorzystanie z popularnych chwilówek nie różni się praktycznie niczym, od zaciągnięcia zobowiązania w tradycyjnym banku.

Zainteresowany klient składa wniosek, w którym zawiera informacje o źródłach dochodu oraz zaznacza kwotę, którą chce pożyczyć i okres kredytowania. Na podstawie indywidualnych procedur firma pozabankowa ocenia zdolność kredytową wnioskodawcy, a następnie akceptuje lub odmawia udzielenia pożyczki, lub koryguje jej warunki.

Zaletą pożyczki przez Internet jest fakt, że cały proces możemy wykonać z domu, za pomocą telefonu lub komputera. Nie mamy tutaj do czynienia z zawiłymi formalnościami, tak jak w przypadku starania się o kredyt w banku. Z jednej strony takie rozwiązanie wydaje się bardzo wygodne i oszczędza wiele czasu. Czy jednak nie pociąga za sobą większego ryzyka?

Jak bezpiecznie korzystać z popularnych chwilówek?

Atutami, dzięki którym pożyczki pozabankowe cieszą się coraz większą popularnością, jest niewielka ilość biurokracji oraz szybkie otrzymanie pieniędzy. Po zaakceptowaniu naszego wniosku środki zasilają nasze konto nawet w kilkanaście minut.

Aby bezpiecznie korzystać z chwilówek, należy jednak wybierać sprawdzone firmy, które istnieją na rynku dłuższy czas. Wówczas mamy pewność, że nie zostaniemy w żaden sposób oszukani. Za każdym razem warto także sprawdzić opinie o danej firmie w Internecie. To doskonałe źródło wiedzy na temat pożyczkodawcy.

Dodatkowo należy zawsze upewnić się, że będziemy w stanie spłacić pożyczkę na czas – w innym razie musimy liczyć się z poważnymi konsekwencjami finansowymi. Korzystając z pożyczek przez internet, należy pamiętać, że mamy prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od chwili zaakceptowania wniosku.

Wybór zaufanej firmy pożyczkowej

Ciesząca się zaufaniem instytucja pozabankowa zawsze informuje swoich klientów o wszelkich zasadach pożyczki. Daje także możliwość bezpłatnego sprawdzenia kosztów zobowiązania jeszcze przed złożeniem właściwego wniosku.

Zazwyczaj na stronie pożyczkodawcy znaleźć można formularz, który pozwala na precyzyjne obliczenie całkowitego kosztu pożyczki na interesującą nas kwotę. Dobrym pomysłem jest korzystanie z wszelkich rankingów pożyczek, np. tych dostępnych na madrzepozyczaj.pl. Jak na dłoni dostępne są do wglądu wszystkie warunki i zasady pożyczki.

Pożyczkobiorcę chroni ustawa

Należy pamiętać, że każda legalnie działająca firma pożyczkowa, podlega ustawom określającym maksymalne koszty kredytów. Dzięki temu żaden kredytodawca nie może pozwolić sobie na nadużycia i oszustwa klientów.

Gdzie bezpiecznie zaciągnąć pożyczkę przez internet?

W Internecie nie brakuje firm, które oferują pożyczki online bez zbędnych formalności. Należy spełnić tylko minimalne warunki, najczęściej w postaci weryfikacji tożsamości i przedstawienia źródła i wysokości dochodów.

Najczęstszym problemem braku zaufania do firm pozabankowych jest niedokładne zapoznawanie się z umową pożyczki oraz jej zasadami. Klienci mogą narzekać wówczas np. na duże odsetki w przypadku nieterminowego regulowania należności.

Należy pamiętać, że każda firma pozabankowa ma obowiązek przedstawiania całkowitych kosztów i zasad pożyczki jeszcze przed jej zaciągnięciem. Tak jak już wspomnieliśmy, w celu zaciągnięcia pożyczki online najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzanie wszelkich rankingów pożyczek, dzięki którym możemy wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE