Reklama

Czy konto firmowe jest konieczne? Podpowiadamy!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy konto firmowe jest konieczne? Podpowiadamy! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Własna firma w Polsce to spory obowiązek oraz ryzyko związane z niepowodzeniem. Warto jednak zadbać o to, aby rozliczenia z kontrahentami, Urzędem Skarbowym oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych przebiegały jak najsprawniej. W tym celu warto zainwestować w konto firmowe, które będzie jednocześnie tanie w utrzymaniu, funkcjonalne oraz bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak wybrać rachunek dla swojej firmy? Sprawdź ranking kont firmowych dostępny online!

Konto firmowe a własna działalność gospodarcza

W dzisiejszych czasach, kiedy nowoczesne technologie rozwijają się szybko posiadanie własnego konta firmowego jest naprawdę pomocne. Dlaczego? Głównie z tego względu, iż rachunek w banku dla przedsiębiorstwa pozwala jego właścicielom na stały wgląd w finanse – zarówno przez serwis internetowy, jak i aplikację mobilną. Oczywiście rachunek firmowy w banku nie jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy, ale dobrze go mieć. Przyśpiesza to sposób rozliczania się z klientami i współpracownikami, a także ułatwia odprowadzanie podatków do fiskusa i składek do ZUS.

Jak wybrać najlepsze konto dla swojej firmy?

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać rachunek dla swojego przedsiębiorstwa, koniecznie sprawdź ranking kont firmowych. Internetowe porównanie najlepszych rachunków dla firm pozwoli Ci na dokonanie właściwego wyboru. Zanim zdecydujesz się na współpracę z konkretnym bankiem i skorzystanie z oferty na konto firmowe, weź pod uwagę takie kwestie, jak:

  • koszt otwarcia rachunku,
  • koszt prowadzenia konta,
  • koszty związane z realizowaniem przelewów,
  • prowizje za wpłatę i wypłatę gotówki,
  • sposoby dostępu do konta bankowego (serwis www, aplikacja mobilna),
  • dostępne usługi dodatkowe np. kantor internetowy.

Kiedy uwzględnisz powyższe czynniki i dokładnie je przeanalizujesz poprzez ranking kont firmowych będziesz w stanie wybrać rachunek, który zadowoli Cię w 100%. Chcesz mieć dostęp do finansów firmowych z dowolnego miejsca na ziemi? Cenisz sobie oszczędność oraz możliwość korzystania z wielu produktów bankowych jednocześnie? W takim razie postaw na sprawdzone rozwiązania przedstawione przez ranking kont firmowych zaprezentowany tutaj https://www.czerwona-skarbonka.pl/ranking-kont-firmowych/.

Dlaczego warto założyć konto firmowe?

Jest wiele powodów, dla jakich naprawdę warto założyć rachunek bankowy dla przedsiębiorstwa. Posiadając funkcjonalne konto firmowe, zyskasz:

  • bezpieczeństwo,
  • stałą kontrolę finansów firmy,
  • możliwość szybkiego wnioskowania o kredyty firmowe,
  • opcję korzystania z limitu odnawialnego na rachunku firmowym.

Poza powyższymi, zakładając polecane konto firmowe w Polsce o wiele łatwiej rozliczysz się z Urzędem Skarbowym oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, a nawet z pracownikami. Pamiętaj jednak, aby wybierać tylko najlepsze rachunki uwzględniane w ramach rankingu kont firmowych. Zaoszczędzisz w ten sposób sporo na kosztach prowadzenia rachunku, a także na prowizjach za realizowane transakcje.

Ranking kont firmowych – jak porównać konta dla firm?

Porównanie, czyli inaczej ranking kont firmowych to dobra opcja, aby wybrać możliwie najlepsze instrumenty finansowe dla swojego przedsiębiorstwa. Funkcjonalny rachunek firmowy świetnie nadaje się nie tylko do zarządzania finansami, ale i do kontroli wydatków przedsiębiorstwa. Zanim zdecydujesz się na konkretną propozycję współpracy od banku, uwzględnij w ramach rankingu: koszty korzystania z rachunku firmowego, dodatkowe opłaty oraz sprawdź, do jakich usług będziesz mieć dostęp jako przedsiębiorca posiadający konto firmowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE