Reklama

Reklama

Czy da się namierzyć telefon? Jak zrobić to za pomocą aplikacji?

Opublikowano: czw, 16 wrz 2021 21:38
Autor:

Czy da się namierzyć telefon? Jak zrobić to za pomocą aplikacji? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Namierzanie telefonu to wciąż dla wielu osób temat obcy. Okazuje się jednak, że może być to rozwiązanie niezwykle proste i przydatne - na przykład w sytuacji, w której telefon zgubimy lub zostanie nam on skradziony. Dziś tego rodzaju rozwiązania oferują sami producenci sprzętu i oprogramowania. Z lokalizacji chętnie korzystają też pracodawcy czy rodzice, którym zależy na kontroli nad urządzeniami ich dzieci czy podwładnych. Czy namierzanie telefonu jest dziś możliwe i łatwe? Jakiej aplikacji użyć?

Reklama

Namierzanie telefonu przez internet - jak to działa?

Namierzanie telefonu jest dziś nie tylko możliwe, ale też banalnie proste. Producenci urządzeń i oprogramowania doskonale zdają sobie sprawę, że nasze urządzenia się gubią lub są nam kradzione. Nic więc dziwnego, że staramy się taki telefon namierzyć i zlokalizować. Tego rodzaju usługi umożliwia chociażby firma Apple, która pozwala na namierzenie telefonu, zablokowanie go i zdalne wyczyszczenie z wrażliwych danych. Analogicznie działa też usługa na telefonach z Androidem - ta z kolei opiera się o nasze konto Google. Telefony lokalizowane są na podstawie GPS i synchronizacji z innymi kontami - tego rodzaju namierzanie jest więc bardzo precyzyjne i określa położenie telefonu z dokładnością nawet do kilku metrów. Do lokalizowania urządzeń wykorzystać można także zewnętrzne aplikacje, których nie brakuje w sieci. Korzystają z nich chociażby rodzice czy pracodawcy, którzy chcą mieć większą kontrolę nad urządzeniami swoich pociech czy podwładnych. Z jakich rozwiązań skorzystać możemy w sieci i co one nam gwarantują?

Aplikacje do lokalizowania urządzenia

Nowoczesne aplikacje internetowe pozwalają na szybkie namierzenie telefonu i sprawdzenie jego aktualnego położenia. Niektóre idą nawet krok dalej i pozwalają nam sprawdzić historię pobytu interesującego nas sprzętu. Lokalizacja to jednak tylko jedna z ich funkcji, czego przykładem może być aplikacja lokalizo.pl. Jest to aplikacja, która może okazać się bardzo przydatna w przypadku chociażby rodziców. Za jej pośrednictwem mamy dostęp do historii smsów, połączeń, lokalizacji i aktualnego położenia telefonu naszego dziecka. Pamiętać należy jednak o charakterystyce jej działania i konieczności zainstalowania odpowiedniej aplikacji na urządzeniu, które w przyszłości ma być lokalizowane. Większość tego rodzaju usług działa także w oparciu o opłatę subskrypcyjną - warto więc wcześniej zapoznać się z metodami płatności, regulaminem czy cennikiem. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniom możemy spać spokojniej i pewniej - wiedza jest bowiem najlepszym lekarstwem na niepokój. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE