Reklama

Co wspólnego mają tokeny NFT i Doda? Czy tokeny NFT to nowa moda?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Co wspólnego mają tokeny NFT i Doda? Czy tokeny NFT to nowa moda? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Płatności dokonywane za pomocą tokenów NFT są wykorzystywane coraz częściej. Używają ich między innymi artyści, którzy na giełdach NFT zbywają swoje dzieła. Tokeny są jednak równie atrakcyjnym "środkiem płatniczym" dla gwiazd. Na ich użycie zdecydowała się choćby Doda, która postanowiła sprzedać swoje... ciało.

Ciało na sprzedaż, czyli wirtualne aktywa Dody

Doda zaproponowała swoim fanom możliwość zakupu swojego ciała. Wystawiła je na sprzedaż w formie tokenów NFT. Ciało piosenkarki podzielono na 400 części. Cena wywoławcza wynosi 200 dolarów. Fani artystki mogą zyskać dostęp do wybranych fragmentów jej wirtualnego ciała. Kolejne aukcje obejmują możliwość zakupienia ucha, palca, pośladka, czy fragmentu piersi wokalistki. Jest to nieco kontrowersyjny pomysł ze strony Dody, jednak osoby, które śledzą jej karierę, doskonale wiedzą, że piosenkarka nie ma żadnych zahamowań.

Ile zarobi Doda na sprzedaży swojego ciała? Trudno przewidzieć, jaka będzie ostateczna cena tokenów NFT, które udostępniła artystka. Ostatnie wydarzenia wskazują jednak na to, że Dorota Rabczewska ma szansę zarobić naprawdę dużo.

Milion za wirtualną miłość

W przypadku opłaty za ciało Dody trudno mówić o wygórowanej cenie, gdy porówna się ją do wysokości zysków ze sprzedaży wirtualnej miłości Marty Rental. Instagramowa modelka wystawiła na sprzedaż token na zakup swojej miłości. Anonimowy nabywca zapłacił za nią aż milion złotych!

 

Chcesz wiedzieć więcej o tokenach NFT? Przeczytaj więcej w tym artykule: https://nano.komputronik.pl/token-nft-co-to-jest-do-czego-mozna-go-uzyc/

Wirtualna transakcja na miłość wzbudza kontrowersje ze względu na to, że nikt nie jest w stanie powiedzieć, jak ma wyglądać realizacja tokenu. W jaki sposób modelka okaże swoją "miłość"? NFT wystawione na sprzedaż przez Dodę wydają się znacznie łatwiejsze do realizacji, gdyż przekazanie wirtualnego obrazu ciała nie wydaje się niczym skomplikowanym.

 

Tokeny NFT - czy warto je kupować?

Tokeny NFT są unikalnymi kodami, które przypisuje się do różnych plików. Można wyróżnić za ich pomocą obrazy, grafiki i wiele innych dzieł. Dzięki temu kolekcjonerzy mogą w przyszłości sprzedaż posiadane aktywa z zyskiem.

 

Zakup tokenów NFT jest możliwy przede wszystkich na giełdach NFT. Znajduje się na nich wiele dzieł sztuki, pakietów dla kibiców różnych drużyn piłkarskich i innych dóbr. Na giełdach możliwe jest zarówno kupowanie, jak i sprzedawanie tokenów innym użytkownikom.

 

Więcej o tokenach NFT przeczytasz na https://nano.komputronik.pl

Czy warto zdecydować się na nabycie tokenów NFT? W przypadku zakupów dzieł sztuki w celach kolekcjonerskich trudno powiedzieć, czy takie transakcje są opłacalne. W przypadku chęci sprzedaży dzieła z zyskiem, nie istnieją żadne przesłanki, by stwierdzić, że będzie to możliwe w przyszłości. Tokeny NFT są na tyle nową formą dokonywania wirtualnych transakcji, że nie wiadomo, jak potoczy się ich historia.

 

Zakup tokenów NFT opłaca się, jeśli wybiera się je w celu uzyskania dostępu do różnych profitów. Przykładowo, w klubie piłkarskim można kupić NFT, który zagwarantuje możliwość nabycia biletów na mecze w pierwszej kolejności lub ekskluzywnej kolekcji gadżetów. Takie rozwiązanie zastosował m.in. Juventus Turyn.

Tokeny NFT a kryptowaluty

Tokeny NFT nie są kryptowalutami. Kryptowaluty są przeznaczone do dokonywania płatności za dowolne usługi, podczas gdy token NFT jest przypisany wyłącznie do jednego aktywa. Z tego powodu nie można za jego pomocą kupić innej usługi lub dobra. Kryptowaluty są elastyczniejsze, jednak nie zapewniają unikatowości. Token NFT ją gwarantuje.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE