Reklama

Co warto zobaczyć podczas wycieczki do Madrytu?

Opublikowano:
Autor:

Co warto zobaczyć podczas wycieczki do Madrytu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Madryt – stolica Hiszpanii – jest jedną z najwyżej położonych stolic europejskich i jednocześnie najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem w tym kraju. Podróżujących jak magnes przyciąga moc atrakcji turystycznych, cenne architektonicznie zabytki i ciekawe miejsca, a także dobrze rozwinięta infrastruktura hotelowa i doskonałe zaplecze gastronomiczne.

Dla tych, którzy wkrótce planują krótką wycieczkę, przedstawiamy miejsca warte zobaczenia w Madrycie – lugares que merecen la pena ver en Madrid. Te 4 propozycje naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę zwiedzających.

Dworzec Atocha

Estación de Atocha to największy dworzec kolejowy w Madrycie. Wielu jednak zastanawia się, czy to jeszcze dworzec czy już ogród botaniczny. Znajduje się tam bowiem wiele roślin, staw a nawet wolno chodzące żółwie. Czekanie na pociąg w takim otoczeniu przypadnie do gustu nawet tym, którym brakuje cierpliwości.

Muzeum Prado

Jest to punkt obowiązkowy dla wszystkich zwiedzających stolicę Hiszpanii. El Museo del Prado zachwyca nawet tych, którzy nie znają się na malarstwie. To w nim zgromadzone są najpiękniejsze a niekiedy najważniejsze z dzieł znakomitych artystów takich jak Rubens, Goya, Tycjan czy Hieronim Bosch. Warte zobaczenia.

Więcej informacji o znajdującej się w Madrycie atrakcji turystycznej przeczytasz na stronie: https://www.nakednoyz.com/

Świątynia Debod

Egipska Templo de Debod to najstarsza budowla w Madrycie. Pojawia się jednak pytanie, skąd egipska budowla wzięła się w Hiszpanii? W 1960 roku, kiedy trwała budowa Tamy Asuańskiej a wielu zabytkom Starożytnego Egiptu groziło zalanie, wiele krajów postanowiło zapobiec utracie cennych dzieł i włączyło się w akcję ich ratowania. Jednym z nich była właśnie Hiszpania, która ocaliła Świątynię Debod. Bez wątpienia jest to obiekt o ogromnej wartości kulturowej i historycznej.

Muzeum Cerr

Museo Cerr w Madrycie wcale nie jest oblegane przez turystów, choć posiada imponującą kolekcję dzieł. Kiedyś w budynku obecnego muzeum znajdował się pałac, który wraz z rodziną zamieszkiwał markiz Cerralbo – słynny historyk i polityk. W obecnym muzeum zobaczysz bogate kolekcje rzeźb, znaczków, dywanów, ceramiki, zegarów, fotografii, rysunków i wielu innych pamiątek przeszłości.

Jesteś na etapie układania listy miejsc wartych odwiedzenia w stolicy Hiszpanii? Odwiedź stronęhttps://www.nakednoyz.com/podroze/., gdzie znajdziesz 15 zabytków, które warto zobaczyć w Madrycie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE