Reklama

Chcesz zamówić film ślubny? Sprawdź co powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę z kamerzystą

Opublikowano:
Autor:

Chcesz zamówić film ślubny?  Sprawdź co powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę z kamerzystą - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Obecnie w internecie ogłaszają się tysiące filmowców, oferujących usługę przygotowania filmu ze ślubu i wesela. Skuszony niską ceną możesz łatwo popełnić błąd, zawierając umowę z nieodpowiednią osobą. Oto kilka cennych rad na temat tego, jak ustrzec się przed kuszącymi ofertami i znaleźć doświadczonego kamerzystę, który nagra dla Ciebie film, o jakim od zawsze marzyłeś.

Upewnij się, co wchodzi w skład usługi, którą wybrałeś
Wielu kamerzystów opisuje na swoich stronach internetowych niestworzone historie, których celem jest jedno – zwieść przyszłych nowożeńców. Chwytliwe słówka i obietnice brzmią pięknie, lecz w najmniejszym stopniu nie przekładają się na rzeczywistość. Dlatego dobrze, gdy oprócz profesjonalnej witryny, filmowiec może pochwalić się rozbudowanym portfolio. Ważny jest również cennik zawierający dokładne wyszczególnienie, co wchodzi w skład danego pakietu. Całkiem możliwe, że po wysłaniu zapytania o konkretną ofertę otrzymasz coś zupełnie innego, niż opisano na stronie. Brak wiarygodności powinien Cię zastanowić. Jeśli kamerzysta jest niesłowny, chyba nie warto powierzać mu przygotowania jednego z najważniejszych filmów w Twoim życiu.


Rozwiej swoje wątpliwości na spotkaniu organizacyjnym z filmowcem
Zawsze lepiej jest spotkać się i twarzą w twarz porozmawiać o swoich oczekiwaniach, niż dogadywać szczegóły filmu ślubnego drogą e-mailową lub telefoniczną. Widząc kamerzystę na żywo można go pytać, o co tylko się chce. Może uda się obejrzeć sprzęt, jakim ten dysponuje lub wynegocjować korzystniejsze warunki umowy. Dokładne omówienie pakietów oferowanych przez kamerzystę pozwoli nam podjąć najlepszą decyzję. A z tą nie należy się spieszyć, wybierając profesjonalistę, dla którego filmowanie wesel jest pasją. Przed tym, jak chwycimy za długopis i złożymy podpis pod umową na sfilmowanie ślubu, poznajmy naszego zleceniobiorcę. To da nam pewność, że dobrze wybraliśmy.


Dwa razy przeczytaj umowę, żeby nie stracić pieniędzy
Słyszeliśmy o przypadkach, kiedy para młoda zamiast perfekcyjnie zmontowanego filmu ze ślubu i wesela otrzymywała pojedyncze nagrania. Ujęcia, choć ładne, były momentami pozbawione dźwięku, w chwili składania przysięgi zepsuła się ostrość, a usługa montażu okazywała się płatna drugie tyle, co nagrywanie. Po dogłębnej lekturze umowy sprawa stawała się jasna, lecz na zmiany było już za późno. Kamerzysta nie udzielił bowiem zamawiającym praw autorskich do przygotowanych przez siebie materiałów. Zabrakło również paragrafu dotyczącego czasu realizacji zlecenia. Nic więc dziwnego, że młodzi czekali na nieszczęsny film prawie rok. Jeśli nie chcesz paść ofiarą filmowca – oszusta, zgłoś się do sprawdzonego kamerzysty z Feel8Studio. Współpracując z profesjonalistą unikniesz nieprzyjemności, otrzymując idealny film pamiątkowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE