Reklama

Reklama

Brodacze są bardziej sexy?

Opublikowano: pt, 1 gru 2017 13:05
Autor:

Brodacze są bardziej sexy? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Kilka lat temu byliśmy pod ostrzałem komunikatów, takich jak na przykład: broda jest passé, modę na brodę uważamy za uśpioną i naprawdę sporo innych głosów o jednoznacznym przesłaniu - jeżeli nosisz brodę - im szybciej ją zgolisz, tym lepiej. Tymczasem zbliżamy się do końca roku 2017, a brody? Brody są wszędzie! Tak na mieście, jak i w świecie mody.

Reklama

Moda na brodę nie odeszła do lamusa. Ale zdaniem naukowców - chodzi tu o coś znacznie większego niż trendy. Istnieje zależność pomiędzy posiadaniem brody, a tym, jak człowiek jest odbierany przez społeczeństwo. A w szczególności… kobiety!

Naukowcy z australijskiego Uniwersytetu Queensland na podstawie badania, w którym udział wzięło 8520 kobiet, dostarczyli niesamowicie ciekawych wiadomości. Już piszę, w czym rzecz, ale w międzyczasie powiem tylko - Panowie, jak tam broda i wąsy? Biegnijcie o nią zadbać!

Kobiety podzielono na trzy grupy i przedstawiano im zdjęcia mężczyzn z “czterostopniowym” zarostem (zupełnie gładka twarz, krótki - pięciodniowy zarost, nieco dłuższy - dziesięciodniowy oraz solidna około miesięczna broda). Każda z grup miała pochylić się nad innym pytaniem związanym z seksapilem tych mężczyzn.

W pierwszej grupie poproszono o ogólną ocenę atrakcyjności, na podstawie zdjęć mężczyzn bez brody. W drugiej grupie panie oceniały zdjęcia pod względem atrakcyjności mężczyzn pod kątem “krótkiej przygody”, czyli np. wyjścia na imprezę. Trzecia grupa - przeciwnie, oceniała mężczyzn w kontekście długoterminowego związku, np. małżeństwa.

Odpowiedzi różniły się w zależności od potrzeb poszczególnych kobiet, natomiast za najbardziej seksownych uznały mężczyzn z ok. dziesięciodniowym zarostem, dalej - tych z nieco krótszym - pięciodniowym. Gorzej ocenieni zostali mężczyźni, którzy w ogóle nie mieli zarostu i ci z pełną - ok. miesięczną brodą. Ale to nie wszystko!

W przypadku krótkich przygód - najlepiej ocenieni zostali faceci z krótką brodą, a dalej - ci z nieco dłuższą. Modele, których kilkudniowy zarost, sprawiający wrażenie nieco niechlujnego przypadku, pociągają kobiety, ale prawdziwa miłość…

Jeżeli zajmiemy się poważnym związkiem, który wymaga zaangażowania, to sprawa wygląda nieco inaczej. W konkursie z kryterium długoterminowego związku zdecydowanie wygrali mężczyźni z dłuższym zarostem. Im dłuższa broda, tym lepiej. Brodaci mężczyźni są uważani za bardziej męskich, szczerych, pracowitych i pewnych siebie.

Panowie, mamy asa w rękawie. Trzeba tylko umiejętnie go wykorzystać. Pamiętajcie o tym, by dbać o zarost. Stosować odpowiednie kosmetyki do brody, regularnie ją przycinać i… jeszcze celniej trafiać w kobiece serca!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.