Reklama

Biokominek czy kominek elektryczny?

Opublikowano:
Autor:

Biokominek czy kominek elektryczny? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Duży, domowy kominek jest marzeniem wielu z nas. Nie każdy ma jednak możliwość postawienia tak dużego obiektu we własnym domu lub mieszkaniu. Czasami zniechęca nas również perspektywa częstego sprzątania i usuwania sadzy. Właśnie z tych względów coraz większą popularność zdobywają alternatywy tradycyjnych kominków. Mowa tutaj o biokominkach oraz kominkach elektrycznych. Oba rodzaje produktów znajdziesz w sklepie www.komineo.pl. Jedynym problemem pozostaje wybór pomiędzy tymi dwiema możliwościami.

Zalety biokominków oraz kominków elektrycznych

Biokominki oraz kominki elektryczne mają szereg wspólnych zalet, które sprawiają, że grono ich zwolenników stale rośnie. Przede wszystkim są to rozwiązania ekologiczne. W obecnych czasach niezwykle ważne jest, aby zwrócić uwagę na środowisko. Niestety tradycyjne kominki nie mają wiele wspólnego z ochroną natury.

Używanie biokominków opiera się na spalaniu biopaliwa. W wyniku tego procesu nie powstają żadne zanieczyszczenia, które mogłyby wpływać negatywnie na stan atmosfery. Kominki elektryczne działają natomiast na prąd, co również jest zdecydowanie korzystniejsze dla środowiska niż tradycyjne spalanie węgla.

Oba rodzaje kominków zajmują mało miejsca i mogą być umieszczane w dowolnym miejscu. Dzięki temu doskonale sprawdzą się również w małym wnętrzu czy też w mieszkaniu. Wszystkie modele dostępne w sklepie https://www.komineo.pl/ są niezwykle łatwe w montażu. W zależności od potrzeb klienta, możliwe jest nabycie modeli w różnych zakresach cenowych.

Biokominek czy kominek elektryczny?

Przejdźmy zatem do zasadniczego problemu. Zarówno biokominki, jak i kominki elektryczne posiadają dużo podobnych zalet. Istnieją natomiast dwie zasadnicze różnice w ich użytkowaniu. Biokominki działają z użyciem biopaliwa. Surowiec ten należy regularnie kupować i uzupełniać. Kominki elektryczne, które są zasilane na prąd są zazwyczaj nieco tańsze w eksploatacji.

Druga różnica dotyczy natomiast samego płomienia. W biokominkach widoczny jest prawdziwy, żywy płomień, powstający przy spalaniu biopaliwa. W przypadku kominka elektrycznego mamy do czynienia jedynie z imitacją płomienia, powstającą pod wpływem oświetlenia LED.

Podsumowując, jeśli marzy nam się kominek z prawdziwym płomieniem, zdecydujmy się na biokominek. Jeśli natomiast zależy nam na jak najtańszej eksploatacji oraz wygodnym użytkowaniu za pomocą pilota, wybierzmy kominek elektryczny. Niezależnie od decyzji, będzie to rozwiązanie znacznie praktyczniejsze i bardziej ekologiczne niż kominek tradycyjny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE