Reklama

Bieganie na bieżni czy na powietrzu – co lepsze?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bieganie na bieżni czy na powietrzu – co lepsze? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Wraz z początkiem roku i pojawieniem się noworocznych postanowień coraz poważniej rozważasz popróbowanie aktywności fizycznych? Bieganie to jeden z najlepszych sportów. Bieżnia czy otwarty teren? Która z form ruchu bardziej do Ciebie przemówi?

Bieżnia w domu czy na siłowni?

W zależności od tego, czy preferujesz pracę w grupie, czy w kameralnych okolicznościach możesz zdecydować się na wyjście na siłownię lub zakup prywatnego sprzętu. Każde z tych rozwiązań ma swoje mocne i słabe strony. Bieżnia dostępna w ramach abonamentu sportowego wymaga od Ciebie poświęcenia czasu na dotarcie na miejsce. Nie każdy będzie zadowolony z faktu, że ćwiczenia wykonuje w otoczeniu innych obcych sobie osób. Dla niektórych biegaczy może to jednak stanowić źródło dodatkowej motywacji i przełożyć się na lepsze wyniki. Nutka rywalizacji nigdy nie zaszkodzi! Inną opcją może być bieganie na powietrzu, które ma tę zaletę, że pozwala wzmacniać układ odpornościowy organizmu. Dodatkowym wsparciem może być dla niego glutamina, dostępna w sklepie internetowym https://www.budujmase.pl/sklep/glutamina/.

Jakie korzyści wiążą się z użytkowaniem prywatnej bieżni?

Prywatna bieżnia to z kolei wspaniały sposób na połączenie obowiązków rodzinnych i zawodowych ze sportem. Rozwiązanie to docenią zwłaszcza osoby pracujące zdalnie, które mają nienormowany czas pracy. Domowa bieżnia będzie też znakomitym wyborem dla świeżo upieczonych rodziców, którzy nie mogą pozwolić sobie na spontaniczne wyjścia z pieleszy. Urządzenie sportowe pozwoli szybciej wrócić do formy kobietom po porodzie. Mając w domu własną bieżnię, możesz udać się na nią w zasadzie o dowolnej porze dnia i nocy, w zależności od wolnego czasu. Nie musisz dzielić się nią z innymi.

Bieżnia – jakie są zalety korzystania z tego urządzenia?

Regularne treningi biegowe z wykorzystaniem profesjonalnego urządzenia fantastycznie wpływają na umysł i ciało. Udowodniono, że podczas biegu uwalniają się hormony szczęścia, zwane endorfinami. Dzięki nim biegacz czuje przyjemne rozluźnienie i odprężenie. Spada poziom stresu i złego cholesterolu, a wszystkie organy są dotleniane. Bieżnia pozwala uwolnić się od bycia ciągle zależnym od zmiennych warunków pogodowych. Słońce czy deszcz – żadne utrudnienia atmosferyczne nie zatrzymają Cię przed kolejnym treningiem. Biegając po bieżni możesz też czuć się o wiele bezpieczniej niż zapuszczając się samotnie o zmroku na małą przebieżkę po pustej ulicy czy lesie.

Jakie wady są związane z użytkowaniem bieżni?

Jedną z największych niedogodności związanych z użytkowaniem bieżni w domu jest hałas, jaki generuje, gdy jest włączona. Zwyczajna podłoga nie jest w stanie zniwelować odgłosów uderzania stopami o pas czy pracy silnika urządzenia. Z uwagi właśnie na ten aspekt niespecjalnie nadaje się do stosowania w mieszkaniach usytuowanych w budynkach wielorodzinnych. Pewnym kompromisem może być wspólna dla wszystkich mieszkańców siłownia. Bez wątpienia bieżnia nie należy też do najbardziej kompaktowych sprzętów do domowego treningu. Zajmuje o wiele więcej miejsca niż rower czy steper. Wymaga sporej przestrzeni, aby można było na niej bezpiecznie się poruszać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE