Reklama

Reklama

Bawełnianka pokaże nowe oblicze handlu i rozrywki

Opublikowano: 20 kwietnia 2021 08:20
Autor: materiał sponsorowany

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Choć prace nad koncepcją i finalnym projektem Bawełnianki wciąż trwają, widać już wyraźny kierunek zmian, jakim poddany zostanie obiekt w Bełchatowie. Jaka będzie przyszła Bawełnianka - o tym mówi Agata Baczewska, projektantka wnętrz, właścicielka pracowni einteriors.

Reklama

Zlokalizowana na terenie dawnych Bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego Bawełnianka to obiekt, który wcześniej był już dostosowywany do funkcji handlowych. Nowy inwestor - firma GBB Invest - zdecydował się na rewitalizację oraz nowatorskie podejście do zakupów i rozrywki.

- Zależy nam na podkreśleniu industrialnego charakteru zarówno elewacji, jak i wnętrz. Koncepcja oparta jest więc na dwóch trendach: upcyclingu i nurtu industrial heritage - opowiada Agata Baczewska, projektantka wnętrz, właścicielka pracowni einteriors.

Renowacja Bawełnianki – jakie są plany?

Pierwszym z kroków było gruntowne odnowienie charakterystycznego komina oraz zabytkowej cegły, kolejnym wdrożenie w życie wizji rearanżacji wnętrz obiektu. Projekt nawiązuje do historycznego przeznaczenia nieruchomości, czyli - produkcji bawełny. Jedną z propozycji jest więc wplecenie motywu nici i przędzy w elementy dekoracji, inną z kolei mariaż historii i nowoczesności.

- Chcemy utrzymać postindustrialny klimat i w pełni wykorzystać potencjał miejsca, dlatego zdecydowaliśmy się na styl loftowy. Planujemy zdemontować większość podwieszanych sufitów, odsłonić instalacje; m.in. elektryczne czy wentylacyjne, a następnie wprowadzić do środka Bawełnianki intensywne kolory i elementy roślinne - mówi Agata Baczewska.

Jako przykład, autorka wskazuje na zaprojektowane w duchu loftowym łazienki. Pojawią się w nich kafle w kolorach pistacjowym i koralowym, elementy postindustrialne oraz autorski koncept oświetlenia - wylicza Agata Baczewska. - Choć rozmowy nad kształtem i formą poszczególnych stref galerii wciąż trwają, to przyświeca im jeden cel: Bawełnianka ma ożywić miasto i stać się atrakcyjnym punktem na planie Bełchatowa.

Jakie atrakcje będą czekać na odwiedzających Bawełniankę?

Bawełnianka to pierwszy taki obiekt w okolicach od niemal 10 lat. Jesienią 2021 roku miasto i region zyskają blisko 100 nowych sklepów i usług - wśród nich wiele debiutów na lokalnym rynku. Bawełnianka jest też częścią historii Bełchatowa i jak podkreślają inwestorzy, chcą dać jej drugie życie, stworzyć miejsce rodzinnych spotkań z historią Bełchatowa.

- Od samego początku zapraszamy mieszkańców do współtworzenia nowej historii Bawełnianki, która będzie współczesnym symbolem miasta. Odwiedzający zrobią tu nie tylko wygodne zakupy według planu, ale przede wszystkim spotkają się z rodziną i przyjaciółmi na pysznej kawie I dobrej muzyce. Będzie także gdzie zadbać o swoje zdrowie I sprawność fizyczną(fitness) oraz rozrywkę podczas ciekawych wydarzeń i świętując wyjątkowe okazje. Taka będzie nowa Bawełnianka: z jednej strony tradycyjna, z drugiej szyta aktualnymi potrzebami bełchatowian – Joanna Tonkowicz, Absolvent Consulting, odpowiedzialna za PR i marketing Bawełnianki.

Bawełnianka będzie skomunikowana z każdym punktem Bełchatowa i drogami wylotowymi. Do dyspozycji kierowców będzie podziemny parking, na którym zmieści się 700 samochodów. Swoistą perłą w koronie jest wspomniany już wcześniej zrewitalizowany komin oddający ducha przemysłowej tradycji. Stanowi najwyższy punkt w mieście, wyznaczając drogę do Bawełnianki. Po nitce do kłębka trafi tu każdy. A dlaczego warto? O tym możecie się przekonać, śledząc media społecznościowe Bawełnianki , gdzie znajdziecie bieżące informacje, a także konkursy i niespodzianki.

- Mamy nadzieję, że nowa odsłona obiektu dopełni proces odbudowy historycznej zabudowy miasta, które przez wieki kojarzone było z przemysłem. Liczymy również na to, że Bawełnianka stanie się miejscem spotkań tętniącym życiem i „wyborem nr 1” na handlowo-usługowo-rozrywkowej mapie regionu – mówi Joanna Tonkowicz, Absolvent Consulting

Wielkie otwarcie Bawełnianki planowane jest na przełomie 2021/2022 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 15 dni temu | ocena +1 / -0

  Egil

  Kable i rury na wierzchu? Nie no, bomba. Tylko jakoś chętnych zeby tam sklepy otwierać nie widać...

 • 17 dni temu | ocena +9 / -0

  Olko

  Podniecacie się wszędzie tym kominem że aż nudni jesteście. Zniszczone zakłady które dawały zatrudnienie połowie miasta zastąpione galeria handlowa z większością produktów jadę in china. Dokąd ten świat zmierza.. no sory jest Komin👍

 • 18 dni temu | ocena +7 / -4

  Kriss31

  Kto jeszcze wierzy w te banialuki o tym,że ta galeria kiedykolwiek się otworzy...