reklama

Aranżacja jadalni w stylu industrialnym

Opublikowano:
Autor:

Aranżacja jadalni w stylu industrialnym - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RozmaitościStylistyka industrialna ma swoich miłośników również obecnie, choć początki mody na industrializm we wnętrzach sięgają lat 50 ubiegłego wieku. Jak wystylizować jadalnię, aby miała ciekawy wygląd? W dzisiejszym artykule podpowiadamy jakie rozwiązania warto przyjąć, aby wnętrze nabrało bardziej industrialnego charakteru.

Industrializm w XXI wieku?

Początek stylu industrialnego miał miejsce w Stanach Zjednoczonych. Stylistyka jest związana z zagospodarowania do celów mieszkalnych opuszczonych pomieszczeń po halach, dużych magazynach i salach produkcyjnych, a okres swojej świetności w Polsce miała w latach 90 zeszłego stulecia. Czy oznacza to, że możemy już o industrializmie zapomnieć? Okazuje się, że jednak stale jest on widoczny w inspiracjach internetowych.

Co więcej, na rynku mieszkaniowym jest wiele ofert kawalerek, czyli takich mieszkań, które są złożone z jednego większego pokoju i łazienki. Taki rozkład zdecydowanie sprzyja stylistyce industrializmu, bo hale produkcyjne również były jedną przestrzenią, na której ktoś po jakimś czasie zdecydował się wydzielić strefy związane z dziedzinami życia codziennego jak jedzenie, przygotowywanie posiłków czy relaks.

Po pierwsze przestrzeń

Czym się kierować przy budowaniu stylistyki industrialnej w mieszkaniu? Przede wszystkim warto pamiętać, że industrializm to zamiłowanie do dużych, wolnych przestrzeni. Oznacza to, że idealnym środowiskiem dla tego stylu będą lofty i większe kawalerki. Unikamy tworzenia ścianek podziałowych przy organizacji stref, ponieważ w tym stylu wolna przestrzeń stanowi priorytet. Kuchnia i salon w jednym pomieszczeniu? Ta praktyka jest obecnie powszechna w polskim budownictwie i jak najbardziej jest zgodna z ideą industrializmu. Miłośnicy tego stylu oraz właściciele kawalerek mogą jednak pójść nawet o krok dalej i zorganizować również sypialnię i biuro w tym samym pomieszczeniu co kuchnia i salon.

Industrialna jadalnia w praktyce

Jadalnia w stylu industrialnym może być częścią większego pomieszczenia. Najlepszym kolorem ścian w takiej stylistyce będzie biel, choć równie ciekawym pomysłem jest ściana ceglana. Tworzy to dodatkowo klimat, który łatwo można uzupełnić wstawiając klasyczne, włoskie stoły do jadalni. Czysty beton lub szary kolor to także dobre rozwiązania. Taki roboczy i surowy styl świetnie wpisuje się w stylizację włoskich mebli, które można dostać także i w industrialnej odsłonie.

Oryginalne dodatki w typowym retro klimacie oraz minimalistyczne szafki z drewna dobrze będą się komponować z całością. Warto postawić na meble, które będą spójne ze stylistyką typowo robotniczą, a więc pożądanym materiałem będą metale oraz druty, ale dobrze sprawdzi się także szklany stolik.

Aby dodatkowo powiększyć wizualnie przestrzeń i jednocześnie nie stracić industrialnego charakteru wnętrza, warto postawić w komponowaniu dodatków na surowy minimalizm. Zbyt duża liczba akcesoriów i gadżetów przytłoczy wnętrze, dlatego warto uważać. Aby zwiększyć wrażenie przestronności pomieszczenia, warto postawić na duże okna oraz jasne kolory – zwłaszcza jeżeli chodzi o ściany. Wolna przestrzeń w stylu industrialnym nie może być zagracana.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE